5 powodów, dla których warto zamieszkać w Koszalinie

Koszalin jest położony w północno-zachodniej Polsce, na Pobrzeżu Koszalińskim. Rozważasz przeprowadzkę do tego miasta? Poznaj główne powody, dla których Koszalin jest atrakcyjnym miejscem do życia.

  1. Duży wybór mieszkań

Koszalin to coraz większy rynek nieruchomości, co jest zasługą firm deweloperskich. W ostatnich latach deweloperzy wybudowali kilka nowoczesnych osiedli, a prace nad kolejnymi inwestycjami trwają. W rezultacie możesz kupić mieszkanie na sprzedaż w Koszalinie zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Szeroki wybór dotyczy również lokalizacji i metrażu – bez trudu znajdziesz odpowiadający Ci lokal.

Co ważne, w Koszalinie ceny mieszkań wciąż są dużo niższe niż w największych miastach Polski, w tym także Szczecinie.

  1. Odpoczynek wśród zieleni

Lubisz odpoczywać wśród zieleni? Nie wyobrażasz sobie dnia bez aktywności na świeżym powietrzu? Pod tym względem Koszalin powinien przypaść Ci do gustu – niemal 41 proc. tego miasta to tereny zielone. Do dyspozycji mieszkańców są m.in. liczne parki wkomponowane w tkankę miejską, jak choćby malowniczy i zabytkowy Park Książąt Pomorskich. Do tego wspomnieć trzeba o dużych kompleksach leśnych.

Mieszkając w Koszalinie, możesz korzystać ze wszystkich zalet miasta, a w razie potrzeby odpoczynku od miejskiego zgiełku, cieszyć się bliskością zieleni i natury.

  1. Bliskość morza

To kolejny powód, dla którego warto zamieszkać w Koszalinie – centrum miasta położone jest zaledwie 11 km od Morza Bałtyckiego. Jeżeli lata nie wyobrażasz sobie inaczej niż nad morzem, to codziennie możesz odwiedzać choćby pobliskie Mielno, które jest jedną z popularniejszych miejscowości turystycznych.

Chcesz się przeprowadzić nad morze ze względów zdrowotnych? Pamiętaj, że jodu w powietrzu jest najwięcej podczas silnego wiatru i sztormów, czyli w okresie jesienno-zimowym.

  1. Życie kulturalne

Mimo że Koszalin nie należy do największych miast w Polsce, to jego mieszkańcy nie mogą narzekać na ofertę kulturalną. W mieście działają m.in. Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Teatr Muzyczny Adria i Filharmonia Koszalińska, które co sezon przygotowują nowy repertuar zarówno dla młodszej, jak i starszej widowni. Co roku organizowane są też liczne imprezy, w tym muzyczne i filmowe.

Coś dla siebie na terenie miasta znajdą również miłośnicy historii – w Koszalinie nie brakuje zabytków z różnych epok. Przykładami mogą być m.in. fragmenty murów obronnych z XIV w. i wieża widokowa na Górze Chełmskiej z XIX w.

  1. Szeroka oferta edukacyjna

Koszalin jest atrakcyjny dla rodzin z dziećmi, a to ze względu na bogatą ofertę edukacyjną. Na terenie miasta działa wiele prywatnych i publicznych przedszkoli czy szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Maturzyści mogą starać się o indeks największej uczelni w mieście – Politechniki Koszalińskiej – lub rozpocząć studia na jednej z prywatnych szkół wyższych. Aby zdobyć pożądane wykształcenie, wcale nie trzeba wyjeżdżać do innego miasta.

Rozbudowana infrastruktura społeczna to kolejny powód, dla którego warto przeprowadzić się do Koszalina – w tym mieście żyje się po prostu wygodnie.