W związku z wprowadzonymi ograniczeniami w przemieszczaniu się oraz zakazie grupowania, koszalińscy policjanci oraz strażnicy miejscy obserwują miasto przy pomocy kamer monitoringu miejskiego.

     Z uwagi iż do 11 kwietnia włącznie nie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi i zawodowymi funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie wraz z koszalińską Strażą Miejską zintensyfikowali działania majce na celu niedopuszczenie do rozprzestrzeniania się SARS-COV-2.

     W centrum monitoringu wizyjnego Miasta Koszalina, policjanci w trakcie codziennej służby zwracają szczególną uwagę na miejsca gdzie do tej pory grupowała się młodzież, place zabaw oraz popularne tereny rekreacyjne chętnie odwiedzane przez mieszkańców. Nowe przepisy zakazują wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. W przypadku ujawnienia grupujących się osób na miejsce wysyłany jest patrol.

     Policjanci przypominają by nie narażać siebie i swoich bliskich na zarażenie koronawirusem. Ograniczanie bezpośredniego kontaktu – izolacja, jest jedynym sposobem uchronienia się przed zakażeniem. Pamiętajmy, aby sprawy związane z wychodzeniem z domu ograniczyć do minimum.