Drogie Czytelniczki, drodzy Czytelnicy!

W związku z przedłużającym się zamknięciem Koszalińskiej Biblioteki Publicznej, informujemy o możliwości czytania za pośrednictwem KBP książek elektronicznych, tym razem mowa o Legimi.

Pomimo zamkniętej biblioteki, możecie czytać książki na swoim komputerze, tablecie czy telefonie przez 24 godziny na dobę. Kody do Legimi będą wydawane od 1 kwietnia. Oznacza to, że czytelnicy otrzymają darmowy dostęp do 20 tysięcy tytułów z dziedziny literatury popularnej (bestsellery, nowości, kryminały, fantastyka i SF, powieści obyczajowe i romanse). Formularz on-line do Legimi będzie aktywny na naszej stronie www od 1 kwietnia. Kody będą wydawane on-line. Uwaga, ilość kodów jest niestety ograniczona.

Jak to działa?
Legimi przekazuje bibliotece wybraną liczbę unikalnych kodów, które wydawane są czytelnikom na podstawie ważnych kart bibliotecznych.
Czytelnik zakłada bezpłatne konto na stronie Legimi i za pomocą otrzymanego kodu aktywuje dostęp do katalogu e-booków. Aktywacji konta można dokonać na stronie www.legimi.pl/kbp.

Książki można czytać na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku; jednocześnie na 2 różnych urządzeniach w następującej konfiguracji: tablet (Android lub iPad), tablet lub komputer (Windows 8 oraz nowsze wersje), smartfon (iPhone, Android lub Windows Phone), dedykowany e-czytnik (nie można czytać na Kindle).

Wydane kody czytelnicy muszą aktywować w miesiącu kalendarzowym, w którym go otrzymali, przy czym ważny jest on przez 30 dni od dnia aktywacji. Po tym okresie należy pobrać następny kod.

Po pobraniu książki na urządzenie, nie jest konieczne podłączenie do Internetu, aby ją czytać, natomiast należy co jakiś czas synchronizować usługę – połączyć się na urządzeniu z serwisem Legimi (wymagane jest połączenie z Internetem) w celu uaktualnienia danych pobranych publikacji elektronicznych i liczby przeczytanych słów.