Trzy poważne wypadki w weekend. Policja interweniowała w Koszalinie

Audi wpadło do przydrożnego rowu po utracie panowania nad pojazdem na mokrej jezdni; pasażerka trafiła do szpitala. W ciągu weekendu koszalińska drogówka obsługiwała jeszcze czołowe zderzenie na Szczecińskiej oraz kolizję z sarną na drodze do Mścic.
- Koszalin: przebieg trzech zdarzeń drogowych
- Policjanci z Koszalina przypominają o ostrożności na jesiennych drogach
Koszalin: przebieg trzech zdarzeń drogowych
W sobotę wieczorem przy ulicy Rekreacyjnej kierujący audi A4 nie dostosował prędkości do warunków na mokrej nawierzchni. Pojazd zjechał na przeciwległy pas, a następnie do przydrożnego rowu. Uszkodzone zostały bariery ochronne. Pasażerka została przewieziona do koszalińskiego szpitala.
W niedzielę po godzinie 23:00 na ulicy Szczecińskiej kierowca jeepa na łuku w prawo zjechał na przeciwny pas, przejechał przez pas zieleni i doprowadził do czołowego zderzenia z citroenem. Siła uderzenia spowodowała poważne uszkodzenia obu pojazdów. Kierujący i pasażerowie obu aut zostali przetransportowani do szpitala.
Również w niedzielny wieczór na drodze z Koszalina w kierunku Mścic do jezdni wbiegła sarna. Zwierzę znalazło się bezpośrednio przed nadjeżdżającym citroenem. Kierowca nie uniknął zderzenia. Kierujący i pasażerka odnieśli obrażenia i trafili do koszalińskiego szpitala.
W opisie zdarzeń źródłowych pojawia się określenie interwencji przez koszalińską drogówkę oraz informacja o transporcie poszkodowanych do szpitala.
Policjanci z Koszalina przypominają o ostrożności na jesiennych drogach
Policjanci z Koszalina apelują o rozwagę przy prowadzeniu pojazdów w sezonie jesiennym. W materiale wskazano, że mokra nawierzchnia, zalegające liście, zaparowane szyby i ograniczona widoczność utrudniają prowadzenie. Dodatkowo w tym okresie częściej dochodzi do przemieszczania się zwierząt w pobliżu dróg, co zwiększa ryzyko kolizji.
Apel służb zawiera prośbę o dostosowanie prędkości do warunków i rezygnację z pośpiechu, aby zmniejszyć liczbę zdarzeń drogowych. W komunikacie odnotowano podpis nadkom. Moniki Kosiec jako źródło przypomnienia służb.
na podstawie: KMP w Koszalinie.
Autor: krystian