Bystry Przedszkolak uczy się bezpieczeństwa z policjantami w Koszalinie
W Koszalinie najmłodsi mieszkańcy zdobywają praktyczne umiejętności, które mogą uratować im życie. Policjanci z miejscowej komendy w nietuzinkowy sposób uczą przedszkolaków, jak radzić sobie w niebezpiecznych sytuacjach i poruszać się bezpiecznie po ulicach miasta.

Policjanci z Koszalina odwiedzają przedszkole przy Limanowskiego z programem edukacyjnym

W ramach akcji edukacyjnej skierowanej do najmłodszych, funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie przeprowadzili spotkanie z dziećmi w jednym z przedszkoli przy ulicy Limanowskiego. Celem było przekazanie maluchom wiedzy o bezpieczeństwie – zarówno podczas zabawy w domu, jak i na drodze czy w przestrzeni publicznej.

Podczas festynu, który odbył się tego dnia, policjanci wykorzystywali interaktywne metody nauczania, angażując dzieci w różnorodne gry i ćwiczenia. Dzięki temu mali uczestnicy mogli lepiej zapamiętać zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia. Szczególną uwagę zwrócono na to, jak reagować, gdy dziecko zgubi się w sklepie lub jak unikać kontaktu z nieznajomymi.

Bezpieczeństwo na drodze i w codziennym życiu – lekcja dla koszalińskich przedszkolaków

Jednym z najważniejszych tematów poruszonych podczas zajęć było bezpieczne poruszanie się po ulicach Koszalina. Dzieci uczyły się prawidłowego korzystania z przejść dla pieszych oraz dowiedziały się, dlaczego warto nosić elementy odblaskowe, szczególnie po zmroku. Policjanci podkreślali także zagrożenia związane z zabawą ostrymi przedmiotami czy urządzeniami elektrycznymi w domu.

„Program „Bystry Przedszkolak” to doskonała okazja, aby już od najmłodszych lat kształtować odpowiedzialne zachowania i świadomość bezpieczeństwa” – mówi nadkomisarz Monika Kosiec. – „Im wcześniej dzieci poznają zasady właściwego reagowania na niebezpieczeństwa, tym większa szansa, że będą potrafiły sobie poradzić w trudnych sytuacjach.”

Zajęcia prowadzone przez policjantów są regularnie organizowane w placówkach edukacyjnych na terenie miasta, co pozwala systematycznie wzmacniać wiedzę i umiejętności dzieci. To inwestycja w ich bezpieczniejszą przyszłość oraz spokój rodziców.


Źródło: KMP w Koszalinie