Koszalińska Biblioteka Publiczna: Skontrum w budynku głównym
W związku z zaplanowaną kontrolą zbiorów, główna wypożyczalnia i czytelnia Koszalińskiej Biblioteki Publicznej będą nieczynne 17 czerwca 2024 roku. Ta jednodniowa przerwa jest niezbędna do przeprowadzenia okresowego skontrum książek.
  1. Brak możliwości zwrotu książek 17 czerwca 2024 roku.
  2. Kontrola zbiorów w głównej wypożyczalni i czytelni KBP.
  3. Brak kar za opóźnienia w zwrotach w dniu kontroli.

Warto zwrócić uwagę, że 17 czerwca 2024 roku nie będzie możliwe zwrócenie wypożyczonych książek w żadnej z placówek biblioteki. Zarówno główna wypożyczalnia, jak i czytelnia będą zamknięte z powodu przeprowadzanej kontroli zbiorów.

Jednakże, mieszkańcy nie muszą się obawiać o kary za opóźnienia w zwrotach. Wszelkie opóźnienia wynikające z zamknięcia placówek tego dnia nie będą skutkować naliczeniem dodatkowych opłat. To dobra wiadomość dla wszystkich korzystających z usług biblioteki.

Okresowe kontrole zbiorów są niezbędne dla utrzymania porządku i aktualności zasobów bibliotecznych. Tego typu działania pozwalają na zapewnienie, że wszystkie materiały są na swoim miejscu i dostępne dla czytelników w najlepszym stanie. Warto zatem zrozumieć, że chociaż tymczasowe zamknięcie może być niewygodne, jest ono kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania biblioteki.

Prosimy mieszkańców o wcześniejsze zaplanowanie swoich wizyt w bibliotece i dostosowanie się do tej jednodniowej przerwy. Wszelkie inne placówki biblioteki będą funkcjonować normalnie w pozostałe dni.


Według informacji z: Koszalińska Biblioteka Publiczna