Najlepsze taryfy prądu dla domu - wykorzystaj godziny tańszej energii elektrycznej

Twój dostawca prądu znowu szykuje podwyżki cen energii? Dowiedz się, jak ochronić swoje oszczędności i rozsądnie korzystać z dostosowanej do swoich potrzeb oferty. Wypróbuj strefy czasowe dla domu, ekonomiczne rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb.

Najprostsza oferta - klarowniej się nie da

Jeśli zużywasz prąd jedynie na podstawowe potrzeby i nie chcesz zawrać sobie głowy korzystaniem z niego jedynie w określonych godzinach, wybierz taryfę G11. Dzięki niej uzyskasz od swojego dostawcy energii stałą stawkę za energię elektryczną przez całą dobę. Takie rozwiązanie sprawdzi się jedynie wtedy, gdy nie korzystasz z ogrzewania elektrycznego. W innym wypadku nie jest szczególnie opłacalne. Jeśli jednak zależy Ci na prostej umowie z dostawcą prądu, G11 sprawdzi się idealnie.

Dwie strefy czasowe - ulga dla gospodarstw domowych

Taryfa G12 dąży do zapewnienia energii elektrycznej w najbardziej korzystnej cenie. Strefa nocna, tańsza, obejmuje 10 godzin w ciągu dnia - między 22 a 6 rano oraz między 13 a 15 po południu. Droższa strefa dzienna to pozostałe 14 godzin w ciągu doby. Takie rozwiązanie dedykowane jest osobom, które większość dnia spędzają poza domem. Skorzystają także ci, którzy elektrycznie ogrzewają mieszkanie i wodę. Jeżeli w Twoim domu co najmniej 1/3 energii elektrycznej zużywana jest w podanych godzinach, najlepiej zadbać o tani prąd. Warto też mieć na uwadze, że zegary pomiarowo-rozliczeniowe ustawia się według czasu zimowego i nie zmienia w ciągu roku (o ile urządzenie automatycznie nie przechodzi na czas letni).

Korzystaj do woli w dni wolne i święta

Na rynku energii elektrycznej znajdziesz jeszcze jedną, pełną zalet ofertę. Taryfa G12w kierowana jest do osób, które większość prac domowych i rozrywek zostawiają na weekend. Pakiet G12w obniża także ceny prądu w godzinach nocnych, pozwalając oszczędnie ogrzewać dom oraz wodę. Dzięki takiemu wsparciu niektórych odbiorców, gospodarstwa domowe mogą zaoszczędzić w skali roku nawet kilkaset złotych. Możesz liczyć na dostawę prądu w niższej cenie nie tylko w nocy, ale również w soboty, niedziele i święta. Wystarczy dotarcie do dostawcy prądu i złożenie oświadczenia o chęci przejścia na danà taryfę.

Ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej

Tani prąd pozwala zaoszczędzić nie tylko gospodarstwom domowym. Małe i średnie przedsiębiorstwa korzystając z usług solidnego dostawcy taniego prądu mogą w końcu nie martwić się o wysokość rachunku. Korzystanie z wybranej taryfy to najlepsza opcja, jeśli planujesz zapanować nad budżetem domu lub firmy.