Koszalińscy policjanci zorganizowali działania w rejonie drogi S6 przy ulicy Władysława IV, które ukierunkowane są na zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego. Działania prowadzone są w związku z licznymi sygnałami od okolicznych mieszkańców dotyczącymi notorycznego łamania przepisów przez kierowców przemieszczających się tą trasą.

Działania policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy prowadzone są wielotorowo. Punkty kontrolne wystawione są w rejonie drogi S6 oraz przy ul. Władysława IV.

Policjanci skupiają się na bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Sprawdzają między innymi trzeźwość kierowców i stan techniczny pojazdów. Kontrolują tych, którzy jadą z nadmierną prędkością, nie stosują się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa lub wyprzedzają w miejscach niedozwolonych.

Mundurowi zwracają również uwagę na wykroczenia drogowe, w szczególności te, których popełnianie może prowadzić do niebezpiecznych zdarzeń. Kontrolą objęte zostały pojazdy ciężarowe poruszające się w rejonie ul. Władysława IV. W wyniku podjętych czynności mundurowi zatrzymali mężczyznę, który wbrew obowiązującym przepisom przemieszczał się tą trasą pojazdem o rzeczywistej masie całkowitej powyżej 15 ton. Jak się okazało to nie było jego jedyne przewinienie. Mężczyzna w chwili badania miał prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Nieodpowiedzialny kierujący został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut zagrożony karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Takie działania koszalińskich policjantów będą odbywały się cyklicznie.