Policjanci koszalińskiej komendy nieprzerwanie realizują działania pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Od początku września odwiedzają szkoły w powiecie, gdzie realizują temat bezpiecznych zachowań na drodze. Uczniowie mają okazję porozmawiać z funkcjonariuszami, omówić przepisy ruchu drogowego i z ich pomocą pokonać przejście dla pieszych.

Przez cały wrzesień policjanci z naszej jednostki spotykają się z pierwszoklasistami w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. W ten sposób promują zasady właściwego poruszania się po drogach i ulicach. Każde dziecko, które chodziło do przedszkola, doskonale pamięta, jak należy się zachowywać, ale spotkanie z policjantami utrwalają tę wiedzę.

Podczas lekcji bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej nr 13 w Koszalinie policjanci rozdawali najmłodszym elementy odblaskowe. Tłumaczyli, jak ważne jest bycie widocznym. Każdy z maluchów przyczepił wręczony element do plecaka lub kurtki. W zajęiach pomagał kom. Wojtek - maskotka koszlińskiej policji.

Zajęcia  z policjantami cieszą się bardzo dużą sympatią uczniów. Szczególnie lubią je pierwszaki, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze szkołą.