Jak skutecznie zabezpieczyć wykopy, gdy zlecasz budowę w Koszalinie?

Wykonywanie wykopów to nieodzowny element większości prac budowlanych – zarówno dla inwestorów indywidualnych, jak i biznesowych. Oprócz ich prawidłowego wykonania bardzo ważne jest także ich zabezpieczenie.

Na czym polega zabezpieczenie wykopów?

Zabezpieczenie wykopów może być rozumiane dwojako – jako zadbanie o brak osypywania się gruntu do zagłębienia, jak i ograniczenie dostępu do niego osobom postronnym. Dzisiaj skupiamy się na pierwszym aspekcie tego tematu. Podczas prowadzenia prac budowlanych bardzo często konieczne jest uniknięcie obsypywania się ziemi do wykonanego otworu. Sposoby, zastosowane technologie oraz rozwiązania pozwalające na zabezpieczenie zależne są od typu inwestycji i od metod prowadzenia prac. Nie mniej ważne są także warunki gruntowe oraz bliskość innych obiektów budowlanych. Do najczęściej stosowanych należą: obudowy berlińskie i paryskie, a także palisady, mikropale oraz ścianki szczelne.

Jakim firmom zlecić zabezpieczenie wykopów w Koszalinie?

Zabezpieczanie wykopów podczas prac budowlanych to niezwykle odpowiedzialne zadanie, dlatego warto powierzyć je profesjonalistom. Jakie firmy działają na terenie województwa zachodniopomorskiego, nieopodal Koszalina, oferując tego typu usługi?

Keller Polska sp. z o.o.

Podczas prac budowlanych w Koszalinie możliwe jest zabezpieczenie wykopów z gdańskim lub szczecińskim oddziałem Keller.com.pl. Firma ta jest liderem rynku geotechnicznego w Polsce i środkowej części Europy. Oprócz wcześniej wspomnianych metoda, stosuje także nieco bardziej zaawansowane rozwiązania, takie jak: barety, gwoździe gruntowe, palisady z pali z kolumn, pionowe przesłony przeciwfiltracyjne, zakotwienia gruntowe. Firma działa na rynku od ponad 20 lat, przez co zdobyła szerokie doświadczenie m.in. w zabezpieczeniu wykopów, a także innych pracach z oferty.

CM Construction Sp. z o.o.

CM Construction swoją siedzibę ma położonym nieopodal Szczecinie. Działalność prowadzi od prawie 30 lat – od 1994 roku. Podobnie jak Keller Polska zajmuje się wszechstronnie robotami geotechnicznymi, a jedną z oferowanych usług jest zabezpieczanie wykopów. Wśród stosownych technologii firma wyróżnia: ścianki szczelne, berlińskie, palisady z pali oraz mikropali.

GEOBUD GDAŃSK

GEOBUD GDAŃSK to kolejna z firm z siedzibą nieopodal Koszalina – w Gdańsku. W zakresie zabezpieczenia wykopów firma świadczy zróżnicowane usługi, takie jak: pionowe obudowy wykopów, także w wodzie gruntowej, zabezpieczenie ich dzięki kotwom gruntowym, gwoździowanie skarp, a także ścianki szczelne wykonane ze stali bądź winylowe rozwiązania.

BUDOKOP GEOTECHNIKA SP. Z O.O.

BUDOKOP GEOTECHNIKA swoją główną siedzibę ma w Elblągu, jednak obszarem swojego działania obejmuje całą Polskę. Firma posiada 3 oddziały, w tym północny, w którego obręb wchodzą tereny województwa zachodniopomorskiego. W ofercie oprócz innych robót geotechnicznych znaleźć można zabezpieczanie ścian wykopów głównie przy użyciu pali CFA, kolumn DSM oraz ścianki berlińskiej.

AARSLEFF Sp. z o.o.

Firma AARSLEFF z Warszawy posiada swój oddział w Szczecinie. Jest to lider w zakresie technologii pali prefabrykowanych na rynku polskim. W naszym kraju działa od 26 lat, jednak w tym roku przedsiębiorstwo świętowało 75-lecie istnienia. W ofercie znaleźć można szeroki wybór usług, w tym te związane z tymczasowym oraz stałym zabezpieczeniem wykopów za pomocą grodzic stalowych, obudowy berlińskiej oraz palisad.