Co wchodzi w skład wypoczynkowych mebli ogrodowych?

Czy chcesz stworzyć strefę relaksu i prawdziwą oazę, w której będziesz mógł spędzać czas na świeżym powietrzu? W takim razie potrzebujesz mebli wypoczynkowych do ogrodu, ponieważ jest to miejsce, w którym możesz się zrelaksować, przyjąć gości, poczytać książkę lub po prostu porozmawiać z bliskimi. Korzyści z użytkowania tych mebli będą większe, jeśli dowiesz się, jakie elementy są w nich niezbędne.

5 niezbędnych elementów do stworzenia idealnego zestawu wypoczynkowego w ogrodzie

Komfortowe fotele

Nie sposób wyobrazić sobie przestrzeni do relaksu bez wygodnych foteli, dlatego warto włączyć je do zestawu mebli ogrodowych. Szybko zauważysz, jak wygodnie będziesz się czuł w takich meblach do siedzenia. Poduszki zapewniają jeszcze więcej relaksu: kolorowe, wzorzyste lub raczej minimalistyczne. W ten sposób stworzysz przyciągającą wzrok i stylową przestrzeń.

Należy pamiętać, że bardzo modne są krzesła ogrodowe wykonane z rattanu lub technorattanu. W końcu wyglądają one bardzo nowocześnie i dobrze prezentują się nie tylko na tarasie czy balkonie, ale także w salonie. Szczególnie dobrze pasują do pomieszczeń w stylu boho, skandynawskim, klasycznym i nowoczesnym.

Sofa lub narożnik

Dzięki sofie, najlepiej wykonanej z rattanu, technorattanu, drewna lub wierzby, każdy ogród stanie się prawdziwą oazą relaksu. Dzięki temu meble mają bardzo lekki i naturalny wygląd, który doskonale pasuje do tego typu przestrzeni. 

Pamiętaj, że wypoczynkowe meble ogrodowe, których głównym elementem jest sofa, sprawdzają się nie tylko na dużych przestrzeniach - wybierz więc sofę narożną lub połącz ją z fotelami. Jeśli masz mały ogród lub balkon, nie musisz się obywać bez takiej wygodnej sofy. Zamiast tego wybierz model dla dwóch osób i wersję z mniejszą ilością wnęk. Dzięki temu meble będą wyglądały na jeszcze lżejsze.

Krzesła dla rodziny

Czy potrafisz się lepiej zrelaksować, gdy otaczają Cię przyjaciele i rodzina? Zadbaj więc o to, aby wśród mebli ogrodowych znalazły się wygodne krzesła. Istnieje cała gama różnych modeli. Niektóre z nich są zaskakująco dyskretne i łatwe do przechowywania, ponieważ nie mają podłokietników. Z kolei inne warianty są bardziej zabudowane, ponieważ mają wysokie oparcia i miejsce na łokcie. Dzięki temu typowi siedzeń wiele przyjęć przeciągnie się do wczesnych godzin porannych, ponieważ goście będą jeszcze bardziej zadowoleni ze spędzania czasu z Tobą na takim krześle.

Stół do kawy lub stół jadalny

Niezbędnym elementem wyposażenia każdego miejsca do siedzenia w ogrodzie jest oczywiście stolik kawowy lub duży stół jadalny z krzesłami. Wybierając ten mebel, należy upewnić się, że pasuje on do siedzeń. W ten sposób posiłek lub chwila relaksu będą jeszcze przyjemniejsze.

Stylowe podnóżki

Podnóżki wykonane z rattanu, technorattanu lub wikliny to jeden z najważniejszych trendów ostatnich lat. Choć często wybierane są do salonu, sprawdzają się także w ogrodzie. Można tu poczytać książkę, zrelaksować się na świeżym powietrzu i podziwiać ogród.