Policjanci z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie rozpoczęli serię spotkań z uczniami szkół ponadpodstawowych, w trakcie których poruszają kwestię profilaktyki uzależnień. Wspólne rozmowy pozwalają szerzej spojrzeć na problem zażywania nowych substancji psychoaktywnych przez młodzież.

Celem tego typu spotkań jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na kwestie związane z zażywaniem narkotyków czy dopalaczy. Udział w panelu dyskusyjnym wzięli policjanci z Wydziału Prewencji koszalińskiej komendy oraz uczniowie z Zespołu Szkół Plastycznych w Koszalinie.

Funkcjonariusze w trakcie spotkań przede wszystkim edukują uczniów, podnosząc ich świadomość na temat istniejących zagrożeń i niebezpieczeństw jakie niesie za sobą zażywanie środków odurzających.

Spotkania organizowane są w formie pogadanki i choć uczniowie temat narkotyków i dopalaczy znają doskonale, to okazuje się, że w sferze zagrożeń są wciąż mało uświadomieni.

Policjanci w trakcie spotkania zwrócili uwagę na konsekwencje  posiadania zabronionych używek. Do licealistów najbardziej przemówiły konsekwencje prawne. Uczniowie dowiedzieli się, że cena za rozprowadzanie, udzielanie, a nawet posiadanie narkotyków jest bardzo wysoka i może przekreślić ich plany na przyszłość.

Spotkania mają na celu poruszenie wyobraźni młodych ludzi i skłonienie do zadania pytania, czy warto brać narkotyki. Już sama refleksja wśród młodych oznaczać będzie sukces koszalińskich policjantów.