Czy zabiegi ze szczoteczkami sonicznymi wymagają masek FFP3?

Stosowanie masek FFP3 wciąż budzi wiele pytań. Czy warto po nie sięgać przy zabiegach ze szczoteczkami sonicznymi? Czy przy tego typu zabiegach maski ochronne FFP3 będą wymagane? Sprawdzamy!

Czym są maski FFP3?

Maski FFP3 zwane również maskami antywirusowymi lub maskami antysmogowymi to innowacyjne środki ochrony osobistej, które zostały tak opracowane, by zwiększyć bezpieczeństwo tych, którzy je noszą. Taka ffp3 maska skutecznie zasłania usta oraz nos i tym sposobem sprawia, że żadne szkodliwe substancje nie są w stanie dostać się do naszego organizmu. Efektem tego jest oczywiście nasze większe bezpieczeństwo, co jest ważne przy pracy w trudnych warunkach, czy wtedy, gdy po świecie szaleje wirus, który sieje spustoszenie i śmierć. Mowa tutaj o koronawirusie, bo jak się okazuje maska FFP3 jest w stanie nas przed nim bronić.

Maski FFP3 przy zabiegach ze szczoteczkami sonicznymi – potrzebne, czy nie?

To, czy maski FFP3 będą potrzebne przy zabiegach ze szczoteczkami sonicznymi z https://beautifly.eu/kategoria/szczoteczki-soniczne/ zależy od tego, kto będzie je wykonywał. Jeśli postawimy na samodzielne zabiegi w zaciszu domowym, to wiadomo, że maska FFP3 nie będzie potrzebna. Jeśli oddamy się w ręce przyjaciółki, koleżanki, czy nawet doświadczonej kosmetyczki, to już lepiej, by z tego typu masek się korzystało. Oczywiście ten obowiązek nie spoczywa na nas, lecz na osobach, które będą odpowiadały za wykonanie oczyszczania twarzy, więc warto tego dopilnować, bo to wyjdzie nam na korzyść.