Policjanci w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi prowadzą cykl spotkań z dziećmi na terenie miasta i powiatu koszalińskiego. Celem wizyt jest przypomnienie zasad bezpiecznych zabaw oraz zachowań podczas zbliżającego się czasu wolnego.

Policjanci z Wydziału Prewencji koszalińskiej komendy tym razem spotkali się z uczniami uczęszczającymi do Szkoły Podstawowej nr 9 w Koszalinie.

Podczas wizyty dzieci dowiedziały się, jak należy zachować się w trakcie wspólnych zabaw na podwórku czy lodowisku, aby nikomu nie stała się krzywda. Mundurowi wyjaśnili również zasady bezpiecznego korzystania z Internetu oraz zwrócili uwagę najmłodszych na nieufność wobec nieznajomych osób.       

Poprzez wspólne zabawy z mundurowymi najmłodsi mogli sobie utrwalić numery alarmowe służb ratunkowych, aby w razie potrzeby wiedzieli w jaki sposób i do kogo mogą się zwrócić o pomoc. Policjanci podkreślali także, jak ważne dla ich bezpieczeństwa jest używanie elementów odblaskowych.

W trakcie spotkania dzieci były bardzo aktywne, odpowiadały na zadawane przez policjantów pytania i rozwiązywały zagadki.