Gdzie zastosować krzesła barowe w domu?

Krzesła barowe, które określane są także jako hokery, najczęściej kojarzone są właśnie z barami. Jedna obecnie coraz częściej widywane są także w domach. Gdzie się sprawdzą! Oto ich zastosowanie!

Krzesła barowe do kuchni

Najczęściej krzesła barowe umieszczane są w kuchni. Są one dostawiane do blatu i stanowią wtedy alternatywę dla zwykłych krzeseł.

Hokery doskonale nadają się jako dodatek do półwyspu lub wyspy kuchennej. Dzięki nim można stworzyć wygodną przestrzeń do spożywania posiłków, a nawet do pracy czy odrabiania lekcji.

Właśnie dlatego wtedy, gdy w kuchni nie planuje się umieszczania tradycyjnego stołu, wykorzystanie wyższych blatów w połączeniu z hokerami pozwala na stworzenie komfortowego i funkcjonalnego miejsca w tym pomieszczeniu. W mniejszych pomieszczeniach można także wykorzystać hokery przy ścianie.

W kuchni bardzo często stosowane są hokery drewniane oraz hokery wykonane z metalu. Te pierwsze świetnie prezentują się w kuchni urządzonej w tradycyjnym stylu, natomiast te wykonane z metalu, także łączone z drewnem, dobrze wyglądają we wnętrzach w stylu loft. Dostępne są także hokery tapicerowane – najlepiej zdecydować się wtedy na te wykończone skórą ekologiczną, która jest łatwa w czyszczeniu, co w kuchni ma duże znaczenie.

Hokery do aneksu kuchennego

Podobnie jak w kuchni hokery będą stanowiły doskonały wybór do aneksu kuchennego. Aktualnie bardzo często spotyka się połączenie ze sobą kuchni wraz z salonem – jest ono popularne nie tylko w mieszkaniach, ale także w domach jednorodzinnych.

Wybierając hokery do aneksu kuchennego, można odgrodzić od siebie strefie kuchni oraz strefę salonu. Umieszczone przy półwyspie albo wyspie kuchennej będą wtedy w stanie stworzyć komfortowe miejsce do spożywania posiłków.

Hokery do domowego barku

Marzeniem wielu osób jest domowy barek, czyli miejsce, w którym przechowuje się alkohole i serwuje je. Wtedy także doskonałym wyborem będzie hoker – wysokie krzesła barowe ustawione przy ladzie barku będą w stanie zapewnić odpowiednią przestrzeń do relaksu i spotkań.

Najczęściej kupowane są wtedy eleganckie hokery, na przykład wykonane z ciemnego drewna czy też obite tkaninami. Warto dopasować je do stylu, w jakim urządzony jest domowy barek.

Wobec tego hokery – wysokie krzesła barowe mogą sprawdzić się w wielu pomieszczeniach w domu. Wiele ciekawych modeli, które można znaleźć teraz w sprzedaży, powoduje, że można też łatwo dobrać je do aranżacji wnętrza.