Biblioteka Koszalin: Kryminalne Dni Koszalina już za nami!
Tegoroczne Dni Koszalina 21 23 maja 2021 r. Koszalińska Biblioteka Publiczna przedstawiła ph. Kryminalne. Jak zwykle, mieliśmy dla Państwa wiele atrakcji! Dziękujemy z to, że byliście z nami!
- Jak przystało na bibliotekę, promowaliśmy czytelnictwo i przekonywaliśmy, że moda na czytanie jest niezmienna. Zaprezentowaliśmy twórczość Roberta Małeckiego politologa, filozofa i dziennikarza, a także nauczyciela kreatywnego pisania i autora bestsellerowych kryminałów, który uznawany jest za jednego z najlepszych specjalistów w tej branży.
Laureat Nagrody Wielkiego Kalibru oraz nagrody Kryminalnej Piły za Skazę, a także Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru za Wadę obie powieści z cyklu z komisarzem Bernardem Grossem. Kryminalne serca czytelników zdobył świetnie skonstruowaną, mroczną i wciągającą do ostatniej strony trylogią z dziennikarzem Markiem Benerem (Najgorsze, dopiero nadejdzie, Porzuć swój strach, Koszmary zasną ostatnie). Jest również autorem znakomicie przyjętego thrillera psychologicznego pt. Żałobnica oraz thrillera kryminalnego pt. Zmora. Spotkanie online z autorem jest dostępne na fb KBP.
Miłośnicy Koszalina zwiedzili z nami, w sposób niekonwencjonalny to miasto. Biorąc udział w przygotowanej przez Andrzeja Kuczkowskiego , a zorganizowanej przez nasgrze miejskiej pt. Sprawa kryminalna Andreasa Hechta ”, odwiedzili oni miejsca owiane mroczną tajemnicą, gdzie dokonywano zabójstw, kradzieży i rozbojów. Razem z inspektorem Andreasem Hechtem rozwikłali niezwykłą zagadkę… Zebrali też sporo informacji o przestępcach, przestępstwach i wydarzeniach niezwykłych, które wstrząsały i bulwersowały ponad 100 lat temu mieszkańców Koszalina. Gra ta odbyła się w dniu 22 maja 2021 r.
Kolejną atrakcją była akcja organizowana we współpracy z grupą Stary Koszalin Miłośnicy ph. Po śladach do… Niekryminalne historie komisariatów w opowieści Iwony Sławińskiej” ,. Iwona Sławińska, pasjonatka historii regionu (historyk z wykształcenia), w trzech w krótkich filmikach opowiedziała o historii budynków znajdujących się dzisiaj przy ul. Jedności, Krakusa i Wandy oraz Andersa. Opowieść przewodniczki” wzbogacona jest o archiwalne dokumenty i pocztówki udostępnione przez Zbigniewa Wojtkiewicza. Filmiki publikowane na kanale YT KBP w dn. 21-23 maja są dostępne bezterminowo: Część I, Część II, Część III.
Dzięki współpracy z Komendą Miejską Policji w Koszalinie, jedna z niewielu w Polsce kobiet, sierż. sztab. Agnieszka Kucharek , która pracuje jako technik kryminalistyki w Ogniwie Techniki Kryminalistycznej, w krótkim filmie, przybliżyła pracę z zakresu dziedziny kryminalistyki i medycyny sądowej. Film ten ukazał się na kanale YT KBP w dn. 23 maja i jest dostępny bezterminowo.
Zapraszamy do oglądania!
Koszalińska Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela, biblioteka.koszalin.pl/biblioteka/wydarzenia/kryminalne-dni-koszalina-juz-za-nami
Autor: krystian