Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Koszalin

Koszalińscy policjanci nieustannie prowadzą działania prewencyjne w ramach kampanii „Bezpieczny i Aktywny Senior”. Mają one na celu przede wszystkim zwiększenie uwagi i dbałości osób starszych o ich własne bezpieczeństwo.

         Widząc potrzebę stałej edukacji środowiska osób starszych dzielnicowy z Komisariatu Policji I w Koszalinie wraz funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie spotkali się z seniorami Klubu Osiedlowego Kanion w Koszalinie. W trakcie wizyty mundurowi rozmawiali o zagrożeniach na jakie narażone są osoby starsze.

         Policjanci wskazywali metody jakimi najczęściej posługują się przestępcy i radzili, jak uchronić się przed utratą pieniędzy. Podkreślali, że sprawcy wykorzystują bardzo często więzi rodzinne, dobroć i łatwowierność osób starszych by wyłudzić od nich posiadane oszczędności. Osoby o nieuczciwych zamiarach potrafią podszywać się pod różnego rodzaju przedstawicieli instytucji publicznych, urzędów, a nawet policjantów czy innych przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości. Dlatego tak ważne jest, aby seniorzy byli czujni, uważni i potrafili w konkretnych sytuacjach być asertywni. Tylko taka postawa da im gwarancję tego, że nie staną się ofiarami osób nieuczciwych,  oszustów czy złodziei. Podczas wizyty rozmawiano również o bezpiecznym poruszaniu się po drodze i promowano noszenie elementów odblaskowych.

         Na zakończenie spotkania każdy senior otrzymał element odblaskowy zwiększający bezpieczeństwo na drodze.