Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Koszalin

29-latek z gminy Polanów usłyszał zarzuty uszkodzenia przydrożnego krzyża i kapliczek. Za znieważenie przedmiotów czci religijnej lub miejsc przeznaczonych do publicznego wykonywania obrzędów religijnych grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Dziś decyzją prokuratora wobec mężczyzny zastosowany został policyjny dozór.

Do zniszczenia trzech przydrożnych kapliczek w miejscowościach Jacinki, Kościernica i Szczeglino w powiecie koszalińskim doszło na przełomie 12 i 13 lutego br. W kapliczkach został poobijany gzyms, zniszczona została figura Matki Bożej, połamany krzyż oraz porozbijane zostały ustawione tam donice.

Ustaleniem osoby, która dopuściła się tego czynu zajęli się policjanci z II koszalińskiego komisariatu. Już w kilka godzin od zdarzenia ich praca przyniosła efekty – sprawca uszkodzenia kapliczek został ustalony. Okazało się, że czynów tych dokonał 29-latek z gminy Polanów.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Badanie alkotestem wykazało, że 29-latek był trzeźwy.

Dzisiaj sprawca uszkodzeń kapliczek już usłyszał zarzuty i został objęty policyjnym dozorem. Wkrótce sprawa znajdzie swój finał w sądzie. 29-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.