Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Koszalin

W opinii wielu rolników, koła bliźniacze to doskonały sposób na zwiększenie efektywności pracy w polu. Istnieją także niezależnie wyniki testów, które wykazały wyższość tego rozwiązania nad pojedynczym kompletem ogumienia. Musimy jednak pamiętać, że specjalistyczne koła bliźniacze do urządzeń rolniczych wymagają idealnego spasowania, a także prawidłowej eksploatacji. Sprawdźmy, o czym powinni wiedzieć rolnicy decydujący się na założenie kół bliźniaczych.

Czym charakteryzują się koła bliźniacze w traktorze?

Najważniejsze zalety kół bliźniaczych

Koła bliźniacze to rozwiązanie, które polega na założeniu na jedną oś dodatkowych dwóch kół, położonych w niewielkiej odległości od kół macierzystych. W ten sposób uzyskiwany jest efekt jednej, dużej opony. Takie rozwiązanie można stosować na osi przedniej oraz tylnej. W opinii ekspertów, koła bliźniacze są w stanie nawet dwukrotnie zwiększyć efektywność pracy. Ciągnik znacznie łatwiej pokonuje trudny teren, zostawia mniejsze koleiny, a także nie ubija nadmiernie gleby. Przy niższych kosztach pracy można w tym samym czasie zająć się większą powierzchnią upraw. Aby koła bliźniacze dobrze spisywały się w pracy, musimy pamiętać o kilku istotnych czynnikach.

Koła bliźniacze – na czym polega prawidłowa eksploatacja?

Przede wszystkim, rolnicy muszą pamiętać o tym, że ciśnienie w kołach bliźniaczych powinno być dwukrotnie niższe niż w oponach macierzystych. Należy kontrolować różnicę ciśnień, ponieważ jest to gwarancja w pełni efektywnego zastosowania „bliźniaków”. Należy także pamiętać o regularnych przeglądach kół bliźniaczych i macierzystych. Jeśli zauważymy wybrzuszenie na oponie lub inne uszkodzenia mechaniczne, powinniśmy jak najszybciej skorzystać z pomocy wulkanizatora. W innym razie wzrasta ryzyko całkowitego zniszczenia ogumienia.

Ponadto, musimy pamiętać o tym, aby co jakiś czas czyścić koła z nadmiaru zanieczyszczeń, a także chronić je przed nadmierną ekspozycją na promienie słoneczne w momencie, gdy maszyna rolnicza nie jest użytkowana przez dłuższy okres. Sam montaż kół bliźniaczych nie nastręcza dodatkowych problemów, o ile dysponujemy specjalnymi szybkoszprzęgami. Warto sprawdzić, co zaleca nam tabela ciśnień w oponach macierzystych przy założeniu kół bliźniaczych.

Czy warto zainwestować w „bliźniaki” do traktora?

Wielu rolników uważa, że koła bliźniacze to niepotrzebne generowanie dodatkowych kosztów. Fakt faktem, konieczność kupienia podwójnego kompletu kół nie należy do małych wydatków. Możemy jednak zdecydować się na pewne oszczędności. Możemy wybrać felgi rolnicze używane w dobrym stanie, a także zamówić opony w sklepie internetowym oferującym ciekawe promocje.

Opony rolnicze to inwestycja na długie lata. Wykazano, że w przypadku prawidłowo eksploatowanych kół bliźniaczych, żywotność jest jeszcze większa. Zwiększa się także efektywność pracy w polu, poprzez szybsze wykonywanie obowiązków przy generowaniu niższych kosztów. A to oznacza, że w perspektywie długoterminowej rolnik może liczyć na spore oszczędności.

Gdzie zakupić dobre koła bliźniacze?

Zakupy online pozwalają zaoszczędzić niemałe pieniądze i wybrać idealnie dopasowany produkt. Wystarczy jedynie sprawdzić najważniejsze parametry, takie jak: profil, wysokość, średnica opony, obsadzenie, a także nośność. Przeglądając szeroki asortyment w sklepach internetowych możemy liczyć na fachową poradę wykwalifikowanych specjalistów. Dzięki temu, możesz wygodnie zamówić felgi i opony dostosowane do Twojej maszyny rolniczej.