KMPSP Koszalin: Niebezpieczna substancja w UG Świeszyno (ćwiczenia)
W dniu 23.06.2017r. odbyły sie kompleksowe ćwiczenia grupy chemicznej KM PSP Koszalin oraz OSP z gminy Świeszyno i słuzbami medycznymi, Policją i Strażą Gminną. Ewakuowano cały urząd gminy oraz udzielono pomocy poszkodowanym.
założenie do ćwiczeń:
Do Urzędu Gminy Świeszyno przychodzi bardzo niezadowolony petent, któremu nie udało się załatwić pewnych spraw po jego myśli. W akcie zemsty rozlewa na I piętrze nieznaną substancje o nieprzyjemnym zapachu. Jeden z pracowników zauważa dwie osoby, które w wyniku działania nieznanej substancji poczuły się źle. Dzwoni po pogotowie, straż gminną oraz straż pożarną, następnie zarządzona zostaje ewakuacja najpierw całego pierwszego pietra, potem reszty budynku, ewakuowani zostają wszyscy pracownicy i petenci na wyznaczone miejsce ewakuacji tj. parking przy UG.
opracowanie i zdjęcia: KM PSP Koszalin
Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie, kmpsp.koszalin.pl/, kmpsp.koszalin.pl/aktualnosci/155-niebezpieczna-substancja-w-ug-swieszyno-cwiczenia
Autor: krystian