Eliminacje
W minioną sobotę, 20 maja 2024 roku, odbyły się eliminacje do 55. Regionalnego Turnieju Recytatorskiego „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne". Wydarzenie to przyciągnęło młodych miłośników poezji, którzy rywalizowali w kategorii „Ptaszęta".
  1. Przesłuchania w kategorii „Ptaszęta”.
  2. Komisja konkursowa.
  3. Nagrodzeni uczestnicy.
  4. Pamiątkowe dyplomy i upominki.

W ramach eliminacji w kategorii „Ptaszęta”, młodzi recytatorzy z różnych szkół zaprezentowali swoje umiejętności przed wymagającą komisją. W skład jury weszły Elżbieta Malczewska-Giemza, Anna Sztumer oraz Kamila Pstrągowska. W trakcie przesłuchań zaprezentowało się aż 51 uczestników, co świadczy o dużym zainteresowaniu konkursem wśród najmłodszych.

Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji, komisja postanowiła wyróżnić dwie osoby, które zakwalifikowały się do finału. Są to Zofia Mirska ze Szkoły Podstawowej im. Ludzi Morza w Mścicach oraz Martyna Golińska ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Koszalinie. Obie uczestniczki wykazały się wyjątkowym talentem i zaangażowaniem, co nie umknęło uwadze jury.

Wszyscy uczestnicy eliminacji otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki w postaci książek, co z pewnością stanowiło miłe zakończenie dla młodych recytatorów. Te symboliczne nagrody mają zachęcić dzieci do dalszego rozwijania swoich pasji literackich i uczestnictwa w kolejnych edycjach konkursu.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników oraz organizatorów, którzy przyczynili się do tego, że turniej odbył się w tak przyjaznej i inspirującej atmosferze!


Według informacji z: Biblioteka Koszalińska