Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Zachodniopomorskiego przy udziale Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie i Burmistrza Gminy i Miasta w Sianowie, zorganizowały w dniach 1-2 marca 2019 roku czwarte już Mistrzostwa Polski Policji w Koszykówce o Puchar Komendanta Głównego Policji „Sianów 2019”.

Sportowe zmagania rozpoczęły się w piątek 1 marca br. Drogą sportowej eliminacji, w myśl zasad fair play, z gry odpadały kolejne drużyny. Mecz finałowy wyłonił zwycięzce zawodów.

I miejsce wywalczyła drużyna Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i to ona wróciła z Mistrzostw z Pucharem Komendanta Głównego Policji.

II miejsce zajęła drużyna Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Z kolei III miejsce wywalczyli policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Zawodnicy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu zajęli dobre IV miejsce.

Podczas Mistrzostw jury wyłoniło także Najlepszego Zawodnika, którym został policjant z KWP w Katowicach. Najlepszym Królem Strzelców okazał się funkcjonariusz z KWP w Poznaniu.

Nagrody dla zwycięzców wręczał Komendant Miejski Policji w Koszalinie mł. insp. Krzysztof Sieląg, Burmistrz Gminy i Miasta Sianów Maciej Berlicki oraz Przewodniczący ZW NSZZ Policjantów Marian Boguszyński.

Patronat Honorowy Mistrzostw objął Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk.

Wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy woli walki, a zwycięzcom końcowego sukcesu.

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.