Policja Koszalin: TRWA POLICYJNA AKCJA ZNICZ 2018”

1 min czytania

Trwa policyjna akcja Znicz 2018”. Jak co roku policjanci ruchu drogowego czuwają nad bezpieczeństwem tych, którzy wybierają się w podróż i odwiedzają groby swoich najbliższych. Funkcjonariusze sprawdzają m.in. stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów i prędkość z jaką poruszają się po drogach. Policjanci wspierani są w tych działaniach przez przedstawicieli innych służb.

Policyjna akcja Znicz 2018” rozpoczęła się w środę 31 października i potrwa do niedzieli 4 listopada. W jej ramach policjanci ruchu drogowego realizują czynności mające na celu ograniczenie negatywnych zachowań na drogach, zapewnienie ich użytkownikom bezpiecznej podróży oraz utrzymanie płynności ruchu. W działaniach związanych z tymi szczególnymi, listopadowymi dniami policjantów z drogówki wspierają również policjanci z innych wydziałów.

Policjanci podczas działań sprawdzają czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością, kontrolują ich trzeźwość i stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Pieszym przypominamy o konieczności noszenia odblasków. Pamiętajmy, że nawet niewielki element znacznie poprawia naszą widoczność.

Dbajmy wszyscy o to, aby na drodze obowiązywała cierpliwość i wzajemna wyrozumiałość. Apelujemy do kierowców o ostrożność, rozwagę i dostosowanie prędkości do jesiennej aury.

Komenda Miejska Policji w Koszalinie, koszalin.policja.gov.pl/, koszalin.policja.gov.pl/zk/aktual/aktualnosci/21551,TRWA-POLICYJNA-AKCJA-ZNICZ-2018.html

Autor: krystian