Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie realizuje autorski projekt poruszający tematykę współczesnego oblicza przemocy w internecie. Kolejne zajęcia odbyły się w Szkole Podstawowej nr 7 w Koszalinie.
Program profilaktyczny pod nazwą „Reaguj – nie teguj” skierowany jest przede wszystkim do młodzieży, która większość swojego czasu spędza przed ekranem telefonu czy też komputera. Młodzież w trakcie przeprowadzonych zajęć przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie miała możliwość uświadomienia sobie, że nikt w sieci internetowej nie działa anonimowo. Wszystkie czyny, które są w stanie skrzywdzić człowieka siedzącego po drugiej stronie monitora są karalne i mogą mieć negatywne skutki w przyszłym życiu. Program ma na celu przybliżenie uczestnikom zachowań, które coraz częściej mają miejsce w internecie.
Mundurowi podczas zajęć wyjaśnili uczniom, że do przemocy dochodzi za pomocą użycia urządzeń elektrycznych, najczęściej telefonu bądź komputera. Cyberprzemoc to nic innego jak nękanie, dręczenie, prześladowanie w internecie a jej celem zawsze jest wyrządzenie krzywdy drugiej osobie. Zjawisko agresji, przemocy przeniosło się do sieci tworząc często grupy zamknięte co dla niektórych osób jest okazją do tzn. „zaistnienia”.
Głównym celem programu jest podnoszenie świadomości młodych ludzi w zakresie akceptacji odmienności. Realizacja jego założeń opiera się na przedstawieniu przykładów negatywnych skutków współczesnego oblicza przemocy w internecie – CYBERBULLYINGU, różnego typu urządzeń szerzących się w internecie, podnoszeniu wiedzy o odpowiedzialności karnej co kształtuje w młodym człowieku umiejętności potrzebne do odpowiedniej reakcji.