Bądź współczesnym Leonardem, czyli kreatywne ferie w bibliotece

W ramach wydarzenia "Bądź współczesnym Leonardem, czyli kreatywne ferie w bibliotece" Koszalińska Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci na różnorodne zajęcia w dniach 1-10 lutego, w godzinach 9:00-12:00.

Ferie odbędą się w formule na żywo dla ograniczonej liczby uczestników (15 osób na zajęcia) w sali spotkań budynku głównego KBP, przy placu Polonii 1.

Zajęcia mają być połączeniem tradycyjnych form pracy twórczej (fotografia, sitodruk, makrama) z nowoczesnymi technologiami i zabawami (aparaty samodrukujące, fotony, balony). Plan ferii zakłada 2 terminy każdych z przygotowanych zajęć, by maksymalnie zwiększyć ich dostępność dla dzieci.

 

Program:

TYDZIEŃ I

01.02.2022 (wtorek) 9:00-12:00

Warsztaty z robienia balonowych form i rzeźb

01.02.2022 (wtorek)

Spotkanie autorskie z Izabelą Rutkowską

 

02.02.2022 (środa) 9:00-12:00

Warsztaty kodowania z robotami edukacyjnymi Photon

02.02.2022 (środa)

Warsztaty makramy

 

03.02.2022 (czwartek) 9:00-12:00

Warsztaty sitodruku z Maciejem Mazurkiewiczem

 

04.02.2022 (piątek) 9:00-12:00

Warsztaty fotograficzne z Magdą Pater

04.02.2022 (piątek)

Spotkanie z przedstawicielką Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie

 

TYDZIEŃ II

07.02.2022 (poniedziałek) 9:00-12:00

Warsztaty z robienia balonowych form i rzeźb

07.02.2022 (poniedziałek)

Spotkanie autorskie z Izabelą Rutkowską

 

08.02.2022 (wtorek) 9:00-12:00

Warsztaty fotograficzne z Magdą Pater

08.02.2022 (wtorek)

Spotkanie z przedstawicielką Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie

 

09.02.2022 (środa) 9:00-12:00

Warsztaty sitodruku z Maciejem Mazurkiewiczem

10.02.2022 (środa)

Warsztaty kodowania z robotami edukacyjnymi Photon

 

10.02.2022 (czwartek) 9:00-12:00

Warsztaty makramy

 

Spotkanie autorskie z Izabelą Rutkowską (1 lutego, 7 lutego)

Izabela Rutkowska – podróżniczka z duszą domatora. Przez wiele lat pilotowała wycieczki do różnych zakątków świata, takich jak Mongolia, Turcja, Sri Lanka, Jamajka, Namibia, Kazachstan Rosja… Podczas spotkania będzie opowiadała o swojej książce „Niezwykłe podróże Natalki”.

O jej największych przygodach przeczytacie na blogu: www.podroznosci.com

O książce „Niezwykłe podróże Natalki”:

“Natalka, 10 letnia dziewczynka, dzięki niezwykłemu kryształowi, znalezionemu podczas jednej z podróży, może przenosić się w różne zakątki świata. W każdym kraju poznaje swojego rówieśnika, który wprowadza ją w tajniki swojej kultury. Młody czytelnik dowiaduje się się wielu ciekawostek związanych z odwiedzanymi miejscami. Bohaterka trafia między innymi do Meksyku, Turcji i nad Bajkał, dokąd dociera Koleją Transsyberyjską, a nawet ląduje w Himalajach, gdzie spotka prawdziwego yeti! Niezwykłe podróże Natalki to opowieść o potężnej mocy młodzieńczych marzeń, o łamaniu stereotypów, a także – jakże ważnych – powrotach do domu i bliskich.” (źródło: www.sorus.pl)

Warsztaty fotograficzne z fotoreporterką Magdą Pater (4 lutego, 8 lutego)

Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli możliwość poznania podstaw fotografii. Za pomocą samo drukujących aparatów Agfa, dzieci będą mogły fotografować martwa naturę, oraz tworzyć żywe obrazy. Będzie to połączenie tradycji z nowoczesnością. Dzięki zakupionym nowoczesnym aparatom, które są bardzo atrakcyjne dla dzieci same w sobie , fotografka pokaże uczestnikom zajęć jak powinno tworzyć się ciekawe kadry.

Dodatkową atrakcją podczas zajęć będą wypożyczone stroje i rekwizyty teatralne. Uczestnicy będą mogli się przebierać i udawać postaci rodem z obrazów wielkich mistrzów. Po zakończonych warsztatach każdy uczestnik będzie mógł wziąć na pamiątkę zrobione przez siebie zdjęcia. Z zapisanych na kartach fotografii zrobimy wystawę online.

Warsztaty sitodruku z artystą Maciejem Mazurkiewiczem (3 lutego, 9 lutego)

Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli możliwość poznania techniki sitodruku, którym od lat zajmuje się koszaliński artysta Maciej Mazurkiewicz.

Podczas warsztatów każdy uczestnik od podstaw pozna proces powstawania druku płaskiego. Efektem tych działań będzie stworzenie przez uczestników toreb i koszulek z zaprojektowanym wzorem. Każdy uczestnik będzie mógł zabrać wykonane rzeczy jako pamiątkę.

Spotkania z przedstawicielką Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie (8 lutego, 4 lutego)

Podczas spotkania policjantka zapozna uczestników z zagrożeniami, na które mogą być narażeni podczas zabaw feryjnych. Policjantka uwrażliwi dzieci na bezpieczeństwo podczas zimowych sportów i zabaw.

Warsztaty z tworzenia rzeźb z balonów (7 lutego, 1 lutego)

Zapraszamy do kolorowego świata balonów! Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się, w jaki sposób powstają balonowe zwierzęta i przedmioty, czym różni się balonowy pies od tygrysa oraz gdzie szukać podpowiedzi, nowych projektów oraz inspiracji. Nauczą się także, jak odpowiednio przygotować balony do wiązania po to, aby tworzyć najdziwniejsze balonowe konstrukcje, a także samodzielnie wykonają z balonów zwierzęta, piracką szablę czy kwiatek.

Zabawa w programowanie z użyciem robotów Photon (2 lutego, 10 lutego)

Pokonaj tor przeszkód z Photonem! Zapraszamy na warsztaty, które pozwolą w przystępny i atrakcyjny sposób rozpocząć przygodę z kodowaniem. Na uczestników będą czekały roboty edukacyjne Photon, które trzeba będzie zaprogramować w taki sposób, aby pokonały wymagający tor przeszkód. Uczestnicy będą konkurować, tworząc na tabletach ścieżkę poruszania się robota, tym samym zdobywając podstawową wiedzę o zasadach programowania. Ich umiejętności i wysiłki zostaną sprawdzone podczas wyścigu robotów po, przygotowanym przez pracowników Biblioteki, labiryncie. Sportowe emocje i dobra zabawa gwarantowane!

Warsztaty z tworzenia makramy (2 lutego, 10 lutego)

Podczas warsztatów uczestnicy nauczą się podstaw wyplatania makramy. Jest to tradycyjna technika rękodzielnicza. Efektem warsztatów będą plecionki, które dzieci będą mogły zabrać do domu jako pamiątkę.

 

Zapisy pod nr: 94 348 15 62