sprzedaż auta w skupie

Kierowca cieszy się, jak kupuje samochód i jak go sprzedaje. To powiedzenie dobrze oddaje trud, który trzeba włożyć w korzystną sprzedaż samochodu. Skup aut działa w taki sposób, byś sam nie musiał szukać nabywcy. Tak jak w salonie kupisz od razu nowy samochód, tak w skupie od ręki go sprzedasz. Tu każde auto znajdzie nabywcę, a Ty natychmiast otrzymasz pieniądze.

Co powinno się wiedzieć o sprzedaży auta w skupie?

Jeśli podjąłeś decyzje o sprzedaży samochodu, na pewno chcesz to zrobić jak najszybciej. Możesz samodzielnie szukać nabywców, wstawić samochód do komisu albo rozważyć skup aut – metodę, pozwalającą w bardzo prosty i wyjątkowo szybki sposób pozbyć się niechcianego pojazdu. 
Warto skorzystać z ofert sprawdzonych i popularnych skupów. Najlepsze będą te posiadające  wieloletnie doświadczenie w skupowaniu aut w różnej formie (między innymi uszkodzonych, całych czy też powypadkowych), oraz szerokie grono zaufanych klientów. Przy sprzedaży w dużych firmach skupujących, nie potrzebne są liczne telefony, umawianie się na wiele spotkań - wszystko można załatwić bardzo szybko i prosto.

Nie warto męczyć się ze sprzedażą niechcianego auta, szczególnie, jeśli nie jest ono w najlepszym stanie, ma zajęcia komornicze czy też niepełną dokumentację. Szarpanie sobie nerwów naprawą starego, powypadkowego, uszkodzonego czy po prostu niechcianego samochodu nie ma najmniejszego sensu. Ich sprzedaż będzie o wiele korzystniejsza niż samo wkładanie pieniędzy w ich naprawę. Taka naprawa na siłę, może się okazać o wiele droższa niż wartość samego samochodu.
Chcesz szybko sprzedać niepotrzebny ci samochód? Sprzedaj go do skupu aut w bardzo korzystnej cenie w banalny wręcz sposób. Będzie to o wiele lepsze rozwiązanie od sprzedaży samochodu na własną rękę, gdyż wtedy szybko dostaniemy za niego uzgodnioną sumę pieniędzy.

Jakie pojazdy sprzedasz w skupie samochodowym?

Skupy aut zajmują się skupowaniem aut używanych. Interesują je przede wszystkim samochody: stare, posiadające zajęcia komornicze, nadające się jedynie na części, przeznaczone do złomowania, przeznaczone do kasacji, zalane, spalone, wraki, rozbite, powypadkowe, uszkodzone czy też sprawne. Najlepsze skupy aut skupują wszystkie auta – niezależnie od modelu, rocznika produkcji czy też marki. Możesz tam sprzedać motocykle, busy, angliki (samochody posiadające kierownice z prawej strony), samochody dostawcze oraz auta osobowe.

Jak przebiega sprzedaż w skupie aut?

Firmie AUTOFORUM zależy, by cały proces sprzedaży przebiegał jak najszybciej i komfortowo dla Klienta. Poniżej w kilku punktach opisany jest cały przebieg transakcji:

  • Klient dzwoni do firmy zajmującej się skupowaniem albo korzysta z formularza zamieszczonego na stronie internetowej skupu.
  • W przypadku, gdy klient decyduje się na skorzystanie z formularza, to wypełnia go oraz wysyła go wiadomością e-mail do firmy (lub też sms-em pod numer podany na stronie). Firma szybko kontaktuje się z klientem. W tej branży szybka odpowiedź na pytania klienta oraz pomoc prawna w sprawie samochodu jest bardzo ceniona.
  • W przeciągu 24 godzin od przyjęcia ogłoszenia, firma przyjeżdża na wskazane przez klienta miejsce spotkania (bez dodatkowych opłat).
  • Specjalista na miejscu wycenia auto Klienta (to także bez poboru opłat).
  • Firma przygotowuje umowę oraz zajmuję się wszystkimi formalnościami – pozwala to szybko sprzedać samochód bez marnowania Twojego cennego czasu.
  • Wybór metody płatności za samochód należy do Klienta - gotówka do ręki czy też przelew na konto bankowe.
  • Auto zostaje odebrane od klienta jeszcze tego samego dnia – odholowanie go jest na koszt firmy.

Zarówno Tobie, jak i firmie skupującej zależy na szybkiej finalizacji transakcji – czas jej trwania to zazwyczaj 30 minut .

Jak wygląda proces wyceny samochodu?

Wszystko to zależy od stanu technicznego pojazdu oraz jego ceny rynkowej. Skup aut powinien oszacować aktualną wartość pojazdu, a następnie wychodząc od niej, proponuje cenę zakupu dla Klienta. Firmy zazwyczaj  płacą od 60 do 80% wartości samochodu, ponieważ kupuje pojazd bez możliwości oddania oraz gwarancji. Kupujący bierze pod uwagę ewentualne pojawienie się dodatkowych kosztów, które będą skutkiem ukrytych wad czy też uszkodzeń samochodu. Klient nie zawsze jest ich świadomy.

Firmy dążą do zapewnienia korzyści obu stronom transakcji. Dla Klienta jest ważne, że otrzyma pieniądze bez przygotowywania samochodu do sprzedaży i marnowania czasu. Skupy kupią taniej pojazd do naprawy, który będzie mogła później sprzedać – ewentualnie rozłożyć go na części.
Skupy aut proponujące klientom uczciwe ceny oraz wypłacające kwotę w gotówce, zawsze są polecane innym, a Klienci chętnie do nich wracają, żeby sprzedać kolejny pojazd. 

Jakich dokumentów wymagają skupy aut?

Każda transakcja kupna-sprzedaży pojazdu wymaga przedstawienie kilku podstawowych dokumentów – takich jak:

  • opcjonalne – polisa OC i przegląd techniczny (skup może kupić samochód i bez nich);
  • w przypadku współwłaścicielstwa pojazdu, wymagana jest zgoda czy też podpis drugiego współwłaściciela,
  • dokument tożsamości (przykładowo: dowód osobisty),
  • umowa kupna-sprzedaży – większość firm oferuje ci sporządzenie takiej umowy na miejscu,
  • dowód rejestracyjny samochodu.
  • karta pojazdu

Umowa zawierana ze skupem aut, nie różni się pod względem formalności od umowy, którą byś zawierał z osoba fizyczną kupującą Twój samochód. Plusem jest brak możliwości zwrotu auta przez kupującego i natychmiastowa wypłata ustalonej ceny sprzedaży. I co oczywiste - nie musisz sam szukać klienta.