Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Koszalin

Mikrodermabrazja - doskonała metoda na niedoskonałości skóry

Czy istnieje jeden skuteczny sposób na redukcję zmarszczek, piegów, przebarwień, blizn, rozstępów, rozszerzonych porów, zaskórników, trądziku, zmian potrądzikowych i innych niedoskonałości? Okazuje się, że tak! Wszystko to zapewnia mikrodermabrazja. Bezpieczny, mało inwazyjny zabieg pielęgnacyjny, który przynosi fantastyczne efekty. Dowiedz się więcej o tym niezwykle popularnej technice kosmetycznej!

Czym jest mikrodermabrazja?

Zabieg mikrodermabrazji to nic innego jak mikropeeling, czyli mechaniczne złuszczanie zrogowaciałego naskórka. Wykonuje się go z pomocą strumienia mikrokryształków korundu ewentualnie glinu, głowic diamentowych lub tlenu i soli fizjologicznej. Innymi słowy wyróżnia się:

  • mikrodermabrazję korundową,
  • mikrodermabrazję diamentową,
  • mikrodermabrazję tlenową, czyli oxybrazję.

Mikrodermabrazja diamentowa delikatnie ściera naskórek nie powodując podrażnień, dlatego jest polecana co skóry wrażliwej, a nawet alergicznej. Taki zabieg ujednolica kolor skóry, poprawia jej strukturę, wygładza, a nawet poprawia owal twarzy. Mikrodermabrazja tlenowa poza tym, że świetnie złuszcza martwy naskórek, to dodatkowo pomaga pozbyć się zanieczyszczeń odpowiedzialnych za zaskórniki i wypryski. Tym samym jest ona doskonała do cery tłustej i mieszanej. Z kolei mikrodermabrazja, wykorzystująca mikrokryształy, nie tylko ściera martwy naskórek, ale też stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, dlatego to doskonały wybór dla cery dojrzałej. Najbardziej popularna jest jednak mikrodermabrazja diamentowa, którą można wykonać chociażby w salonie Saray Beauty & Spa w Szczecinie

Dla kogo jest wskazana mikrodermabrazja?

Wskazaniem do mikrodermabrazji są wszelkiego rodzaju niedoskonałości skóry, jak trądzik i zmiany potrądzikowe, przebarwienia, zmarszczki, blizny, a nawet wiotkość skóry. To dobry wybór również po lecie, dla skóry zniszczonej słońcem. Zabieg mikrodermabrazji jest mało inwazyjny i można go wykonywać bez względu na wiek. Przeciwwskazaniem są jednak stany zapalne skóry, w tym trądzik różowaty, nowotwory skóry, uszkodzenia naskórka, ciąża, karmienie piersią, czy też zakażenia wirusowe, grzybicze lub bakteryjne. Decydując się na zabieg w spa w Szczecinie, Saray Beauty & Spa, każdy może liczyć na profesjonalne doradztwo w zakresie oceny predyspozycji do zabiegu.

Jak często należy powtarzać zabieg mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazję wykonuje się nie tylko w obrębie twarzy, ale też na szyi, na dekolcie czy też na plecach. Aby osiągnąć oczekiwany efekt należy powtarzać zabieg kilkukrotnie co dwa do czterech tygodni. W zależności od kondycji skóry i stopnia jej zanieczyszczenia wystarcza od 5 do 10 zabiegów.

Efekty mikrodermabrazji

Zabieg jest bezbolesny i szybki, a złuszczanie nie powoduje podrażnień. Tym samym od razu widać pierwsze efekty w postaci spłycenia i wygładzenia zmarszczek, rozstępów i blizn, zwężenia porów, redukcji zaskórników, rozjaśnienia przebarwień i plam starczych, oczyszczenia skóry i jej ujędrnienia. To zabieg, którego warto spróbować. Dowiedz się więcej o zabiegu mikrodermabrazji w Szczecinie.