Biorąc pod uwagę wszelkie możliwe metody finansowanie firmowego auta, jako najpopularniejszy jawi się oczywiście leasing. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się jednak na bardzo ciekawą alternatywę w postaci długoterminowego wynajmu. Jeszcze nie dawno, rozwiązanie to było dedykowane dla większych firm, gdzie flota samochodów przekraczała liczbę dwudziestu pojazdów. Aktualnie, w naszym kraju istnieje już możliwość, aby z opcji tej korzystały też o wiele mniejsze przedsiębiorstwa.

Kiedy stawiamy na wynajem długoterminowy w Arval Hyundai to tylko jedna z możliwość, jaka jawi się przed nami. Tak naprawdę, możemy wybierać z bardzo szerokiego wachlarza wypożyczalni co do segmentu auta, jego modelu oraz marki. Kluczem jest odpowiednie podejście przedsiębiorstwa do działania tej metody finansowania, dlatego warto poznać jej zasady funkcjonowania.

Na czym polega wynajem długoterminowy samochodów?

Z angielskiego – Car Fleet Management, czyli wynajem długoterminowy samochodów, generalnie działa bardzo podobnie do leasingu. Najemca nie otrzymuje auta na własność, a płaci firmie za użytkowanie pojazdu, który został wybrany z jej oferty. Co więcej opłata, którą uiszcza się co miesiąc, zawiera w sobie nie tylko koszty związane z wynajmem, ale też te dotyczące kompleksowej obsługi samochodu przez profesjonalną zewnętrzną firmę. Oznacza to, że będąc przedsiębiorcą, w ogóle nie musimy przejmować się takimi kwestiami, jak chociażby ubezpieczenie auta, czy też jego serwisowanie. Można powiedzieć, że będzie to coś w rodzaju oferty Audi, Mercedes lub Hyundai na abonament.

Co więcej, kiedy dojdzie do ewentualnej awarii samochodu lub wypadku, natychmiastowo otrzymujemy zastępczy pojazd, dzięki temu funkcjonowanie naszej firmy zachowa pełną ciągłość. Różnica między wynajmem długoterminowym, a leasingiem jaką można wyłonić to fakt, że w wypadu tego drugiego rozwiązania, nie możemy wykupić samochodu, kiedy umowa dobiegnie końca. Wówczas, po prostu zwracamy pojazd jego właścicielowi.

Ta opcja ma mnóstwo korzyści. Podobnie, jak byśmy wzięli Hyundai w leasing – możemy wliczyć opłacane raty do odliczenia podatku VAT lub kosztów uzyskania przychodu. Ponadto, nie ma żadnych obaw o wymienione wcześniej aspekty, które dotyczą użytkowania pojazdu. Nie ma też możliwości, że koszty utrzymania auta nas w jakikolwiek sposób zaskoczą, ponieważ comiesięczne raty są stałe, a wszystko dokładnie jest określone w umowie. To rozwiązanie nie wpływa też w żaden sposób na naszą zdolność kredytową, dzięki temu mamy możliwość zaciągania innych zobowiązań bankowych.

Inaczej niż w wypadku leasingu, możemy tutaj dokonać opłaty wstępnej, jednak nie jest to koniecznością. W związku z tym, w ogóle nie musimy posiadać wkładu własnego, aby skorzystać z oferty tego rodzaju.

Klasyczny zakup nowego samochodu, czy wynajem długoterminowy Hyundai i innych marek?

Wynajem długoterminowy – także dla małych firm

Z założenia, usługa ta była przede wszystkim skierowana do sporych firm transportowych oraz tych, które posiadały swoich przedstawicieli handlowych. W krajach zachodnich, wynajem długoterminowy dla mniejszych firm jest czymś zupełnie naturalnym. W naszym kraju, taka możliwość pojawiła się stosunkowo niedawno, natomiast staję się ona coraz popularniejsza.

Kiedy się na nią zdecydujemy, firma sprawdzi naszą zdolność do terminowego opłacania należnych opłat. Przejdziemy po prostu swojego rodzaju proces weryfikacji. Przy wynajmie długoterminowym kalkulator specjalistyczny dostępny w sieci, okaże się dla nas zatem bardzo pomocny.