Oszukujący przestępcy stają się coraz bardziej perfidni. Cały czas modyfikują sposoby swojego działania. Tym razem podając się za fałszywych policjantów namówili 65-latka, aby ze swojego konta bankowego przelał im wszystkie zgromadzone oszczędności .

Wczoraj oszukany został 65-latek z Koszalina. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że w godzinach popołudniowych na jego stacjonarny numer telefonu zadzwonił mężczyzna. Przedstawił się jako Andrzej Szymański, podał zmyślony numer legitymacji służbowej i powiedział, że jest policjantem.

Oszust poinformował, że obecnie prowadzi akcję, która ma na celu zatrzymanie jednego z hakerów, który będzie chciał ukraść 65-latkowi wszystkie pieniądze zgromadzone na jego koncie.

Przestępca poinstruował mężczyznę, aby przekazał mu wszystkie dane do konta bankowego oraz jednorazowe hasła dostępu. 65-latek nie podejrzewając żadnego zagrożenia, ujawnił te informacje. Po kilkunastu minutach okazało się, że wszystkie jego oszczędności zniknęły. Wtedy uzmysłowił sobie, że został oszukany i stracił oszczędności w kwocie 32 tysięcy złotych.

Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie dzwonią do mieszkańców i nie proponują udziału w tego typu działaniach, nie pobierają żadnych pieniędzy. W każdym przypadku należy zachować ostrożność, a w razie wątpliwości zaleca się kontakt z policją pod numerem 997.