Kosmetyki Orientu – mydło Aleppo

Dorobek Orientu jest naprawdę wielki. Oprócz naturalnie niesamowitej kultury, a także wielu dokonań technologicznych można zaliczyć do niego wytwarzane tradycyjną metodą mydło Aleppo, które posiada szereg świetnych właściwości, a ponadto może pochwalić się wieloletnią tradycją. Gdzie można kupić takie mydło?

Czym jest mydło Aleppo

Orientalne kosmetyki są naprawdę ciekawe i znacznie różnią się od tych, które możemy dostać w polskich sklepach spożywczych czy też drogeriach. Kosmetyki orientu to naprawdę szeroki temat, lecz warto się zainteresować jednym z nich, a mianowicie mydłem Aleppo. Ma ono długą historię produkcji, gdyż niektóre źródłe mówią nawet o tym, że tworzy się je od 4 tysięcy lat. Inna podawana data to 2 tysiące lat. Mydło Aleppo ma nazwę pochodzącą od syryjskiego miasta, więc łatwo wywnioskować, że pochodzi właśnie z Syrii. Europejczycy poznali je przy okazji wypraw krzyżowych. Powstaje korzystając z dwóch głównych, w pełni naturalnych składników, a mianowicie oliwy z oliwek i oleju laurowego. Chcąc je zakupić warto przeszukać internet by znaleźć prawdziwe mydło Aleppo.

Ze wschodu pochodzi również inna ciekawa rzecz, a w zasadzie napój, którym jest kawa po turecku. Jej historia sięga kilkuset lat i pierwsze źródła mówią o tym, że pochodzi z Jemenu, gdzie po raz pierwszy kiedykolwiek przyrządzono kawę. Nazwa wynika jednak z tego, że pokochali ją Turcy, którzy przez lata byli narodem uwielbiającym właśnie kawę. Nie samą kawą i kosmetykami człowiek żyje. Chcąc poznać garść bardziej przyziemnych porad można sprawdzić stronę fit4u.com.pl.