• Podsumowanie IX zawodów Biec, by pomóc
  07 września 2019 r. na terenach ogrodów Hortulus w Dobrzycy odbyły się IX Zawody Ochotniczych Straży Pożarnych w kwalifikowanej pierwszej pomocy „Biec by pomóc - 2019”. Organizatorami zawodów były:...
 • Nowele polskie na ósme Narodowe Czytanie
 • „LEWA” LINIA PRODUKCYJNA W AMATORSKICH WARUNKACH

  65 litrów gotowego produktu bez polskich znaków akcyzy oraz 300 litrów zacieru do produkcji alkoholu zabezpieczyli policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą koszalińskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Koszalinie. Organizator stworzonej w amatorskich warunkach nielegalnej rozlewni już usłyszał zarzut.

 • Komunikat Policji - wypadek Cewlino

  Komenda Miejska Policji w Koszalinie poszukuje świadków wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło w dniu 26 sierpnia 2019 roku około godz. 8:30 na DK nr 11 przy zjeździe do miejscowości Cewlino. Osoby, które były świadkami lub posiadają wiedzę o przedmiotowym zdarzeniu prosi się o pilny kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie przy ul. Słowackiego 11, lub telefonicznie pod numerem 94 342 94 70, 94 342 94 04, bądź całodobowo pod nr 997.

 • 5 września 2019 r. w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Koszalinie odbyło się uroczyste podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod rozbudowę krytej strzelnicy. Uroczystość odbyła się z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Swoją obecnością uświetnili ją także: Poseł na Sejm RP, Sekretarz Stanu w MSWiA - Pan Minister Paweł Szefernaker oraz Komendant Główny Straży Granicznej - Pan gen. dyw. SG Tomasz Praga.

 • Filia nr 8 będzie nieczynna
 • W trakcie policyjnych działań „Prędkość”- trzech kierowców straciło prawo jazdy

  Zatrzymaniem prawa jazdy zakończyła się brawurowa jazda trzech kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość. Mężczyźni zostali zatrzymani do kontroli przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy, w ramach działań grupy „SPEED”.

 • Ruszyła policyjna akcja "Bezpieczna droga do szkoły"

  Rozpoczęły się ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne wspierane akcją informacjo-edukacyjną pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Ich celem jest czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w rejonach szkół i placówek oświatowo–wychowawczych w początkowym okresie nauki.

 • W dniu dzisiejszym (02.09) druga grupa licząca 42 funkcjonariuszy z komórek organizacyjnych Komendy Głównej Straży Granicznej i jednostek organizacyjnych z Nadodrzańskiego, Morskiego, Śląskiego i Nadwiślańskiego oddziału Straży Granicznej, rozpoczęła zajęcia w ramach przeszkolenia specjalistycznego do mianowania na pierwszy stopień oficerski Straży Granicznej w zakresie kształcenia kompetencji kierowniczych.

 • „Mały ratownik” weekendowe działania mundurowych

  Podczas minionego weekendu policjanci z Wydziału Prewencji koszalińskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami straży pożarnej i miejskiej przeprowadzili działania profilaktyczne na terenie miasta pod nazwą „Mały ratownik”.

 • Podsumowanie sezonu letniego 2019

  Czas wakacji już za nami. Ostatnie dwa miesiące to okres wytężonej pracy koszalińskich policjantów wspieranych przez kolegów z innych garnizonów. Mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem osób odpoczywających na terenie naszego miasta i powiatu.

 • Kolejny kierowca stracił prawo jazdy!

  Zatrzymaniem prawa jazdy zakończyła się brawurowa jazda 39-letniego kierującego, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy.

 • „Bezpieczna droga do szkoły” - inauguracja ogólnopolskich działań

  Skończyły się wakacje, rozpoczął rok szkolny. Wraz z nim kolejna grupa dzieci dołączyła do grona pierwszoklasistów. To właśnie do nich skierowany jest ogólnopolski program profilaktyczny pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”.

 • W niedzielę 1 września br. w Koszalinie przed pomnikiem Martyrologii Narodu Polskiego uczczono 80 rocznicę agresji Niemiec hitlerowskich na Polskę.