• W dniach 20-24 stycznia 2020 roku w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej odbyła się pierwsza w tym roku edycja kursu doskonalącego „Zastosowanie Excela w logistyce”.

 • Stylowy prezent dla ambitnych i odważnych osób

  Czasami zastanawianie się nad tym co kupić danej osobie na święta, imieniny, urodziny czy na inną okazję, potrafi spędzać sen z powiek. Gdy robimy komuś prezent chcemy by ta osoba była z niego jak najbardziej zadowolona i by go używała. Wtedy czujemy bardzo dużą satysfakcję z powodu trafionego prezentu. Ludzie zazwyczaj cieszą się z samego gestu jakim jest otrzymanie od kogoś prezentu. Wiedzą wtedy, że ktoś o nich pamięta i chce im sprawić przyjemność. Jak jednak trafić w ten właściwy prezent? Popularną opcją na prezent są kosmetyki. Jeżeli znajdziemy takie, które są dobrej jakości, a osoby dla których mają one być nie są uczulone na żaden składnik kosmetyku, możemy być niemal pewni, że prezent będzie udany. Jakie kosmetyki jednak kupować? Perfumy są ciekawą opcją. Wiadomo, że każdy ma swoje ulubione zapachy, ale warto sprawdzic ofertę perfum https://indizio.pl/pl/producer/Paco-Rabanne/490 .

  Czym jest Paco Rabanne?

  Twórcą Paco Rabanne jest Hiszpan Francisco Rabaneda Cuervo. Ten pomysłowy projektant mody swoją przygodę zaczął we francji, gdzie się rozwinął i zasłynął z niecodziennego podejścia do mody. W swoich kreacjach używał przeróżnych i nietypowych materiałów takich jak np. plastik czy metal. Jego ekstrawagancja pomogą mu lepiej zrozumieć potrzeby kobiet i mężczyzn w kwestiach mody i zapachów przez co Paco Rabanne jest teraz jedną z najbardziej luksusowych marek produkujących perfumy i wody toaletowe.

  Czemu Paco Rabanne?

  Perfumy Paco Rabanne nieprzerwanie od lat dostarczają zarówno kobietom i mężczyznom wspaniałych zapachów zamkniętych w pięknie wyglądających butelkach. Perfumy Paco Rabanne to świetne pod względem jakościowym i wizualnym perfumy, idealne dla prezent dla ambitnych i odważnych kobiet i mężczyzn. Na jakie konkretne produkty warto zwrócić uwagę?

  Paco Rabanne One Million Lucky

  Paco Rabanne One Million Lucky jest zapachem przeznaczonym dla Panów, którzy lubią poczucie luksusu i prestiżu. Ten flakonik o pojemności 100ml wyglądem przypominający sztabkę złota mieści w sobie wspaniałe zapachy z nutą ozonową, zieloną śliwką i grejpfrutem przechodzą delikatnie w zapachy orzecha laskowego. Wyczuc możemy tam również drzewo cedrowe, paczule i wanilie.

  Paco Rabanne 1 Million 

  To kolejny produkt Paco Rabanne, tym razem o pojemności 200 ml. Są to drzewno przyprawowe perfumy, również skierowane dla Panów. To bardzo popularny męski zapach, stosowany przez wielu Panów od lat, który stworzyli Christophe Raynaud, Olivier Pescheux i Michel Girard.  Bardzo luksusowy zapach, który doceni każda kobieta. W tych perfumach możemy poczuć  nuty grejpfruta, mięty, czerwonej mandarynki, ale też róży, cynamonu i przypraw. Nuty bazowe stanowią skóra, nuty drzewne, ambra, indyjska paczula.

  A co dla Pań? Paco Rabanne Lady Million

  Perfumy kobiece mają przeważnie słodkie kwiatowe zapachy. Nie inaczej jest z Paco Rabanne Lady Million. Znajdziemy tu nuty neroli, cytryny amalfi, maliny jak też  jaśminu, kwiatu afrykańskiej pomarańczy i gardenii. Ta kobieca kwiatowo-owocowa kompozycja zapakowana jest w elegancką fiolkę o pojemności 80ml. Idealny prezent dla Pań, które cenią sobie luksus, klasyczna i elegancję kobiecość i piękne naturalne zapachy. 

  Wózki magazynowe w gastronomii i nie tylko

  Praca na magazynie jest przez wielu ludzi mocno bagatelizowana, gdyż wydaje się im, że jest to rodzaj pracy lekkiej, niewymagającej i prostej. Jednak to całkowicie mija się z rzeczywistością, gdyż prace magazynowe są zazwyczaj ciężkie i męczące. Wiele z nich, wbrew pozorom, wymaga też pracy umysłowej - fakturowanie, dostawy, logistyka. Z tego powodu praca magazynierów jest częściowo ułatwiana przez wózki magazynowe, dzięki którym pracownicy nie muszą samodzielnie tachać ciężarów przez cały czas. Przydatna w wielu miejscach okazuje się również waga do palet, szczególnie w gastronomii. Paleciak z wagą pozwala na sprawdzenie ciężaru towaru na palecie.

  Wózki sklepowe i gastronomiczne

  Najczęściej w branży spożywczej wykorzystuje się wózek do beczek czy wózek schodowy, które znajdują zastosowanie przy małych dostawach gastronomicznych - raczej pod kawiarnie, puby, bary, itp. Z kolei w przypadku zapleczy i towarowania sklepów używa się przede wszystkim wózków ręcznych, np. paleciaków. Takie wózki paletowe najczęściej mają udźwig do 1 000 kg (istnieją także większe o udźwigu do 3,5 tony), dzięki czemu dostawy mogą być przewożone na specjalnych widłach. Najczęściej model wózka paleciaka sklepowego ma długość wideł 1150 mm, by mógł dopasowywać się do większości pomieszczeń - w końcu nie każdy sklep ma duże zaplecze lub szeroki magazyn. Wózek paletowy może mieć od 800mm do nawet 2 000mm długości. Zdarzają się także jeszcze krótsze, ale występują one rzadko i na specjalne zapotrzebowanie.

  Wózki magazynowe

  Na potrzeby magazynów wielkopowierzchniowych (np. sklepów meblowych, hurtowni, itp.) wybiera się w większości paleciak ręczny o długich widłach oraz dużej ładowności. Wiadomo, w takich miejscach towaru będzie więcej lub przewożone będą cięższe rzeczy. W takim miejscu będą używane nie tylko wózki paletowe ręczne, ale znacznie częściej wózki elektryczne. W dużych magazynach towar często ustawiany jest piętrowo lub na większych wysokościach. Oczywiście, nikt nie będzie nie wiadomo jakich ciężarów nosiła ręcznie po drabinie - często to zwyczajnie niemożliwe. W takich przypadkach używane są sztaplarki lub wózki podnośnikowe. Mają one większe możliwości, gdy chodzi o wysięg. Wózek paletowy ręczny może unieść się na wysokość około 20 cm dla większości modeli. Z kolei podnośniki nożycowe oraz wózki platformowe mogą osiągać nawet kilka metrów wysokości przy naprawdę dużym obciążeniu ( do 8 ton). W skrajnych przypadkach może występować w użyciu żuraw warsztatowy - popularny w warsztatach mechanicznych czy serwisach wulkanizacyjnych. Oczywiście, części (np. rolki transportowe do maszyn) dla wózka platformowego będą stosunkowo droższe ze względu na użyty mechanizm dźwignikowy. Podnośnik nożycowy może mieć od jednej pary do kilku par dźwigników - im więcej, tym stabilniej. Taki wózek magazynowy może także służyć do przewożenia towaru - szczególnie ciężkich rzeczy, jak szafy na narzędzia czy elementy budowlane.

 • Z seniorami o ich bezpieczeństwie

  W skali całego kraju policjanci kilka razy dziennie otrzymują zgłoszenia na temat zdarzeń, których ofiarami stają się seniorzy. Koszalińscy policjanci nie ustają więc w staraniach, aby informacje na temat sposobu działania oszustów, czy złodziei, trafiały do jak najszerszego kręgu adresatów. Wczoraj dzielnicowi z I komisariatu odwiedzili seniorów będących członkami Rady Osiedla Rokosowo.

 • Policjanci zabezpieczyli podrobioną biżuterię o wartości 120 tysięcy złotych

  Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zabezpieczyli podrobioną biżuterię znanych firm. Wartość wszystkich przedmiotów wyceniono na kwotę około 120 tysięcy złotych. Właścicielce podrobionych towarów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Zakończenie adaptacji zawodowej policjantów

  Podczas uroczystości, która odbyła się w Komendzie Miejskiej Policji w Koszalinie, 6 policjantów zakończyło etap adaptacji zawodowej. Wśród mundurowych wyróżnionych zostało 2 funkcjonariuszy, którzy swoją postawą i zaangażowaniem podczas pełnionej służby, przyczynili się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.

 • Bezpieczni niechronieni uczestnicy ruchu drogowego – ogólnopolskie działania

  23 stycznia br. w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo, że nadrzędnym celem działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, funkcjonariusze zwracają uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • Bądź rozważnym pieszym, bądź uważnym rowerzystą!

  Policjanci z posterunku w Sianowie wspólnie z funkcjonariuszami tamtejszej Straży Miejskiej przeprowadzili działania mające na celu promowanie bezpieczeństwa wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego. Tym razem mundurowi pojawili się w rejonach przejść dla pieszych, gdzie rozdawali elementy odblaskowe.

 • Policjanci kontrolowali stan techniczny pojazdów

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy przeprowadzili działania, w trakcie których kontrolowali stan techniczny samochodów ciężarowych, osobowych i busów. Policjanci sprawdzali głównie sposób przewożenia ładunków i osób oraz stan trzeźwości kierowców. Były to kolejne działania kontrolne, które powtarzane są cyklicznie.

 • Walentynki w bibliotece
 • Działania dzielnicowych i policjantów z koszalińskiej drogówki

  Dzielnicowi z II komisariatu i policjanci z koszalińskiej drogówki przeprowadzili wspólne działania, w trakcie których zwracali uwagę na kierowców nie stosujących się do obowiązujących przepisów.

 • W dniach 13-17 stycznia 2020 r. w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie odbyła się pierwsza w tym roku edycja kursu doskonalącego „Kontrola tachografów cyfrowych".

 • Janek. Pamiętamy! - dyskusja i koncert zespołu Fabryka
 • Komunikat Policji

  W dniach 10-14 grudnia 2019 roku Robert Karczewski lat 47 prawdopodobnie ostatni raz widziany był w Poznaniu. Mężczyzna do chwili obecnej nie powrócił do miejsca zamieszkania i nie nawiązał kontaktu z rodziną.

 • W trakcie policyjnych działań „Prędkość”- trzech kierowców straciło prawo jazdy

  Zatrzymaniem prawa jazdy zakończyła się brawurowa jazda trzech kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość. Mężczyźni zostali zatrzymani do kontroli przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy, w ramach działań grupy „SPEED”.

 • Uwaga! Kobieta oszukana na nigeryjski szwindel

  Nazwa oszustwa pochodzi od numeru artykułu w Nigeryjskim kodeksie karnym (419 scam). W dużym uproszczeniu jest to oszustwo polegające na wciągnięciu ofiary w wymyślony transfer wielkiej sumy pieniędzy. W taką historię uwikłana została 52-latka, która zgłosiła się do koszalińskiej komendy, a za przesyłkę dla mężczyzny podającego się za Johna Legend zapłaciła prawie 18 tysięcy złotych.

 • Akceptuję - nie hejtuję

  Policjanci z Wydziału Prewencji spotkali się z uczniami uczęszczającymi do I Liceum Ogólnokształcącego w Koszalinie. Mundurowi przeprowadzili zajęcia profilaktyczne między innymi z zakresu cyberprzemocy, hejtu oraz mowy nienawiści.