• Czy wiesz kim jest policjant i czym się zajmuje?

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie spotkali się z 5-latkami uczęszczającymi do Przedszkola nr 34. W trakcie spotkania mundurowi uczyli dzieci podstawowych zasad bezpieczeństwa, ale również opowiedzieli o swojej codziennej służbie.

 • Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Przemocy – szkolenie dzielnicowych

  W auli Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie odbyło się szkolenie dla dzielnicowych w ramach Międzynarodowego Dnia Przeciwdziałania Przemocy. Głównym tematem był mechanizm działania procedury „Niebieskiej Karty”. Wśród zaproszonych gości był przedstawiciel Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Koszalinie.

 • Policjanci zatrzymali sprawcę zniszczenia mienia

  Policjanci z II komisariatu zatrzymali 40-latka, podejrzanego między innymi o podpalenie windy i kontenera na terenie jednego z osiedli w Koszalinie. Mężczyzna usłyszał już zarzut zniszczenia mienia. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Stanisławie Wyspiańskim
 • Świeć przykładem!

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie kolejny raz włączyli się w działania pod nazwą „Świeć przykładem!”. Z uwagi na szybko zapadający zmrok piesi i rowerzyści to grupa użytkowników dróg szczególnie zagrożona.

 • Bezpieczna dzielnica - bezpieczna ulica

  W ramach działań prewencyjnych „Bezpieczna ulica, bezpieczna dzielnica” przez całe wczorajsze popołudnie dzielnicowi kontrolowali rejon osiedli podległych II koszalińskiemu komisariatowi.

 • Szkolenie dla funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Koszalinie

  W Zakładzie Karnym w Koszalinie odbyło się dwudniowe szkolenie dla funkcjonariuszy, które przeprowadziła policjantka z Wydziału Prewencji koszalińskiej komendy. Podczas szkolenia funkcjonariusze nie tylko poszerzyli swoją wiedzę na temat sposobów identyfikacji środków odurzających, ale także zapoznali się z nowymi, niekonwencjonalnymi sposobami kamuflażu substancji psychoaktywnych stosowanych przez przestępców.

 • II miejsce dla koszalińskiego policjanta

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie odbył się Etap Wojewódzki II Ogólnopolskiego Konkursu Policjantów - Oskarżycieli Publicznych. O tytuł najlepszego oskarżyciela publicznego walczyło 22 funkcjonariuszy reprezentujących komendy powiatowe i miejskie Policji województwa zachodniopomorskiego.

 • Policyjne zajęcia w przedszkolu

  W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, koszalińscy policjanci spotkali się z dziećmi z mieleńskiego przedszkola. Zajęcia odbyły się pod hasłem ,,Bezpieczny Przedszkolak’’.

 • W dniach 24 – 27.09.2019 r. w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej została zrealizowana pierwsza edycja kursu doskonalącego pt. „Prowadzenie rozmów służbowych z elementami komunikacji odważnej”.

 • W dniach 16-27.09.2019 r. w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej miała miejsce pierwsza edycja turnusu antystresowego dla funkcjonariuszy Straży Granicznej.

 • W dniach 30.09 – 02.10.2019 r. w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Koszalinie odbyła się ósma w tym roku edycja kursu doskonalącego „Z zakresu bezpieczeństwa i ochrony danych Systemu Informacyjnego Schengen i danych Wizowego Systemu Informacyjnego wykorzystywanych poprzez Krajowy System Informatyczny”.

 • Wybraliśmy Mistrza Pięknego Czytania
  Spotkanie z Robertem Makłowiczem
  Spotkanie z Cezarym Łazarewiczem
 • Deszczowa pogoda powoduje trudne warunki na drogach

  W związku z obecnie panującymi warunkami na drogach, policjanci z koszalińskiej drogówki apelują do kierowców o rozwagę i jazdę nie tylko z dozwoloną prędkością, lecz prędkością dostosowaną do otoczenia i do warunków panujących w danej chwili na drodze. Zachowanie odpowiednich odstępów to również ważny aspekt bezpiecznej jazdy samochodem. Funkcjonariusze przypominają także pieszym o obowiązku posiadania odblasków i prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię.

 • Portret pamięciowy sprawcy oszustwa

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji I w Koszalinie prowadzą postępowanie przygotowawcze w sprawie oszustwa, do którego doszło w placówce pocztowej w miejscowości Sarbinowo, w dniu 7 sierpnia 2019 roku. Tego dnia do punktu przyszedł mężczyzna pod pretekstem wymiany waluty obcej, który to następnie wykorzystując nieuwagę pracownicy zabrał znaczną kwotę pieniędzy.