• Zakończenie zawodów w wędkarstwie spławikowym OSP i PSP
    11 sieprnia 2019r. odbyły się zawody w wędkarstwie spławikowym strażaków OSP. W zawodach udział wzięło 42 zawodników reprezentujących 11 jednostek oraz drużyna reprezentująca KM PSP w Koszalinie. Łącznie w...
 • Omilianowicz i Fajbusiewicz w ogrodzie biblioteki
 • Zobacz - Włącz wyobraźnię - Wypoczywaj bezpiecznie!!

  Spot filmowy promujący bezpieczne zachowania nad wodą to kolejne przedsięwzięcie zachodniopomorskiej policji mające przemówić do ludzkiej wyobraźni. Wakacje wciąż trwają, a funkcjonariusze przypominają, że nasze bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nas samych, a każde ryzykowne zachowanie niesie za sobą śmiertelne zagrożenie.

 • „Wakacje z wyobraźnią” - działania prewencyjne koszalińskich policjantów

  W ramach projektu „Wakacje z wyobraźnią” policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie spotkali się z dziećmi i turystami, którzy odpoczywają w nadmorskich miejscowościach naszego powiatu. Jednym z wiodących tematów poruszanych przez mundurowych były zagrożenia związane z wypoczynkiem nad wodą.

 • Bezpieczne osiedle - wspólne działania służb mundurowych

  Dzielnicowi z Komisariatu Policji I w Koszalinie przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Bezpieczne osiedle”. Akcja została przeprowadzona wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej.

 • Wakacyjne spotkanie policjantów z dziećmi

  Koszalińscy policjanci spotkali się z dziećmi wypoczywającymi w Sarbinowie. Mundurowi podczas wizyty poruszyli wiele ważnych tematów, głównie związanych z bezpieczeństwem najmłodszych podczas letniego wypoczynku.

 • Koszaliński grupa „SPEED” w akcji

  Od 19 lipca 2019 roku na terenie garnizonu zachodniopomorskiego rozpoczął swoją działalność zespół o nazwie „SPEED”, którego trzon stanowią policjanci ruchu drogowego z największym doświadczeniem. Zespół powstał, aby przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz w celu ograniczenia liczby wypadków drogowych.

 • Wirtualne biura to rozwiązanie, które z każdym dniem nabiera coraz większej popularności. Jest to spowodowane tym, że istnieje wiele zawodów, które można wykonywać zdalnie, czyli w domu. Zawody, które można wykonywać w taki sposób to m.in. copywriter, grafik, programista, handlowiec oraz wiele, wiele innych.

  Osoby, które decydują się na założenie działalności muszą mieć do tego swoją bazę. Firma musi być zarejestrowana, a nie zawsze można podjąć te działanie po prostu na mieszkanie. Może być to po prostu nieopłacalne. Właśnie w tym momencie pojawiają się wirtualne biura.

  Rozwiązania te mają wiele zalet. Przede wszystkim wpływają pozytywnie na wizerunek firmy oraz potrafią zredukować koszty. Są alternatywą, kiedy wynajęcie autonomicznego lokalu nie wchodzi w grę. W większości przypadków jedynym wymaganym aspektem jest adres, na który firma będzie zarejestrowana. Wirtualne biura funkcjonują na całym świecie, a pierwsze powstało (a jakże!) w Stanach Zjednoczonych.

  Wirtualne biura - atuty


  Wirtualne biura udostępniają adres na, który można zarejestrować firmę. Oprócz tego może być umieszczana w kampaniach reklamowych oraz brana pod uwagę w przypadku odbierania poczty lub innej korespondencji. Pracownicy, którzy są zatrudnieni mogą odbierać listy pod adresem firmy. Można znaleźć przypadki, gdzie biura mają w ofercie tworzenie skanów określonej korespondencji. Jest to kluczowe w przypadku, kiedy mamy napięty grafik, gdyż treść listu może zostać przysłana na pocztę elektroniczną.

   

  Są to rozwiązania, które umożliwiają przestrzeń biurową. Problemem nie jest wynajęcie dodatkowego biurka czy biura. Mało tego. Można nawet wynająć całe sale konferencyjne! Sprzyja to wizerunkowi firmy, gdyż przecież nikt nie chce zawierać umowy wartej grube pieniądze przy stole w kuchni czy w salonie przed telewizorem! Co, jeśli sąsiad akurat zaplanował remont albo postanowił poodkurzać? Może wyglądać to mało profesjonalnie, więc szansa podpisania kontraktu w tym momencie spada praktycznie do zera.

  Większa efektywność to więcej zadowolonych klientów


  Efektywność pracy to kolejny aspekt, który może wydawać się bardzo istotny. W domu zazwyczaj ciężko zmusić się do planów, jakie ma się spełnić w określonym czasie. Dom kojarzy się z idyllą i odpoczynkiem, do którego wracamy po dobrze wykonanych zadaniach. Profesjonalne biuro kładzie presję na kark pracownika oraz sprawia, że mózg działa na pełniejszych obrotach.

   

  Szczególną cechą, za którą ludzie cenią sobie wirtualne biura jest ich uniwersalność. Może z niego skorzystać każdy! Zarówno freelancer, jak i firma. Mogą w nich być przeprowadzane rozmowy rekrutacyjne oraz spotkania biznesowe. Świat idzie do przodu, czego przykładem są właśnie opisywane placówki. Dzięki nim każdy może poczuć się jak prezes z Doliny Krzemowej i otworzyć własny oddział. Jest to o wiele tańszy sposób niż stawianie od zera nowego biura.

  Legalność


  Wiele osób może mieć wątpliwości co do otworzenia legalnego biura. Jest to jeszcze nowy trend, a ludzie boją się sprawdzać nowe, niesprawdzone rzeczy (szczególnie na własnej skórze). Spieszę z wyjaśnieniem. Tak, korzystanie z tych usług jest legalne. Spotyka się z coraz większą aprobatą społeczeństwa, a przedstawiciele start-upów czy freelancerzy chwalą sobie te przedsięwzięcie.

   

  Niestety - jak to w Polsce Urząd Skarbowy często odmawiał nadania NIP osobom, które chciały założyć działalność gospodarczą na wirtualne biuro. Argument, który przytaczali stosując odmowę jest następujący:

  Brak wskazania w zgłoszeniu identyfikacyjnym numeru konkretnego lokalu w budynku oraz brak wykonywania pod wskazanym adresem siedziby Spółki funkcji zarządczych.

  Od 2014 r. jednak powoli sytuacja zaczęła nabierać tempa. Naczelny Sąd Administracyjny zwrócił uwagę, że nie istnieją przepisy, w których jest konieczny obowiązek wskazania lokalu przez podatnika, przez co Urzędy Skarbowe zaczęły powoli kapitulować. NSA podsumował to w następujący sposób:

  Co więcej, w obecnych realiach obrotu gospodarczego, przy uwzględnieniu współczesnych technologii, czynności zarządcze i działalność gospodarcza są i mogą być prowadzone w dowolnym miejscu, także przy wykorzystaniu tzw. biur wirtualnych czy biur coworking (dzielonych).

  Oznacza to, że można śmiało korzystać z wirtualnych biur. Rozwiązania są te idealne dla jednoosobowych firm, które pragną założyć własną działalność, a nie mają środków na wynajęcie autonomicznej jednostki.

  Więcej informacji

  Zobacz, jakie korzyści da Ci wirtualny adres Warszawa - sprawdź ofertę wirtualnego biura

 • Uwaga na oszustów!

  Przestępcy, którzy oszukują seniorów stają się coraz bardziej przebiegli i cały czas modyfikują sposoby swojego działania. Wczoraj 85-latka z Koszalina straciła 19 tysięcy złotych. Policjanci ostrzegają przed oszustami i apelują o szczególną ostrożność.

 • Komunikat - osoba zaginiona Zbigniew Kustow

  ZBIGNIEW KUSTOW ur. 1956 r. zam. Koszalin Rysopis: wzrost ok. 166 cm, szczupły, waga ok. 70 kg, twarz - owalna, włosy – siwe, krótkie, łysina czołowa, Opis ubioru: czarny motocyklowy kombinezon z mat. skóropodobnego, czarny kask ochronny, czarne buty motocyklowe Inne istotne dane uzupełniające: Porusza się motocyklem marki SUZUKI SV 650 koloru żółtego

 • Piękny i zadbany uśmiech to coś, o czym marzy każdy z nas. Nie zawsze jednak naturalnie otrzymujemy piękne, równe i zdrowe zęby. W różnym wieku możemy zmagać się z chorobami, które mogą doprowadzić do próchnicy, lub nawet konieczności usunięcia zęba, lub poszczególnych zębów. Istnieje na szczęście sposób, na posiadanie pięknych zębów przez całe życie- implanty zębowe. Sam zabieg jest poważną sprawą i już samo przygotowanie do niego jest bardzo istotne.

  Implanty zębowe Żoliborz-przygotowania do zabiegu

  Konsultacja i wywiad

  Już pierwsze spotkanie pomiędzy lekarzem a pacjentem może bardzo dużo powiedzieć o sposobie przygotowania do zabiegu, samym zabiegu oraz efektach jakie przyniosą implanty zębowe Żoliborz. Bardzo istotne są same oczekiwania pacjenta co do zabiegu. Na pierwszej konsultacji lekarz odpowie na wszystkie pytania pacjentów oraz udzieli informacji na temat tego, czy do uzyskania satysfakcjonującego efektu będą potrzebne również inne zabiegi, takie jak np. leczenie ortodontyczne, lub odbudowa tkanek i kości. Klient jest również informowany o ryzyku oraz odpowiedzialności ze strony zarówno lekarza, jak i pacjenta. Podczas pierwszej konsultacji możemy się również spodziewać pytań na temat naszego stanu zdrowia, stosowania leków, chorób, na które się leczymy, oraz palenia ponieważ substancje zawarte w papierosach niekorzystnie wpływają na regenerację tkanek. Ostatnim etapem spotkania jest zazwyczaj wypełnienie ankiety.

  Badania jamy ustnej

  Kolejnym etapem, jaki musi przejść pacjent czekający na zabieg na implanty zębowe Żoliborz, są liczne badania, które pozwolą lekarzowi poznać dokładny stan zdrowia. Najważniejszym uzupełnieniem wywiadu jest badanie jamy ustnej. Dla lekarza istotne są informacje o nawykach higieny jamy ustnej, stanach zapalnych, ruchomości zębów lub problemów z dziąsłami. Badania obszaru, w którym mają zostać wstawione implanty zębowe Żoliborz, przeprowadzane jest bardzo skrupulatnie za pomocą tomografii komputerowej oraz zdjęć radiologicznych.

  Tomografia komputerowa

  Podczas tomografii, lekarz może ocenić ilość i jakość tkanki w miejscu, w którym planowany jest ostateczny zabieg. Pozwala to na wstępną ocenę tego, jak zachowa się organizm po wykonaniu przeszczepu. Tomograf komputerowy pomaga również w ocenie zębów, grubości błony śluzowej, wysokości wyrostka zębodołowego oraz przebiegu nerwu zębodołowego. Dzięki informacjom zdobytym podczas badań lekarz może znacznie skuteczniej przeprowadzić sam zabieg, co przyspiesza rekonwalescencję.

  Badania ogólne

  Procesy, odpowiedzialne w organizmie za proces gojenia tkanki kostnej, są na tyle skomplikowane, że nie da się dokładnie określić, jak będzie on przebiegał. Z tego powodu, prognoza wystawiana przez lekarza jest tylko ogólną prognozą. Jej dokładność zależy od ilości informacji, dlatego lekarz zleca badania laboratoryjne, w tym m.in. morfologię krwi, HbS, badania na ilość wapnia, sodu oraz potasu w surowicy, OB, oraz cukier. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, lekarz stomatolog kontaktuje się jeszcze z lekarzem pierwszego kontaktu pacjenta.

  Implanty zębowe Żoliborz - jak wyglądają przygotowania do zabiegu?

  Implanty zębowe Żoliborz-planowanie leczenia

  W momencie, kiedy lekarz ma zebrane wszystkie istotne informacje oraz analizę badań, pacjent otrzymuje informację zwrotną na temat możliwości zabiegu. Lekarz powiadamia pacjenta o miejscu wszczepów, ilości oraz rozmiarach implantów - zazwyczaj można spodziewać się informacji o dwóch, trzech, lub nawet czterech wariantach. Przy planowaniu zabiegu, pacjenci zostają również poinformowani o ostatecznych kosztach zabiegu - jeżeli wszystkie warunki zostaną zaakceptowane przez klienta, jest on proszony o podpis zgody na zabieg.