Koszalin wspiera pary w walce z niepłodnością: program dofinansowania in vitro 2024-2026
Rozbijamy bariery niepłodności w Koszalinie. Lokalni mieszkańcy już niedługo będą mogli skorzystać z wyjątkowego wsparcia w formie programu dofinansowania do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego. To świetlica nadziei dla wielu par marzących o rodzicielstwie.
  1. Miasto Koszalin uruchamia program dofinansowania in vitro na lata 2024-2026.
  2. Program jest adresowany do par zdiagnozowanych z niepłodnością, dla których inne metody leczenia nie przynoszą rezultatów.
  3. Dofinansowanie w wysokości do 10 000 zł przysługuje na maksymalnie dwie próby zapłodnienia pozaustrojowego.
  4. W każdym roku z dofinansowania będzie mogło skorzystać 20 par.
  5. Wybrane do realizacji programu zostały cztery centra: Vitrolive, GAMETA, GYNCENTRUM oraz INVICTA.
  6. Nadzór nad programem sprawuje Gmina Miasto Koszalin.
  7. Poprzednia edycja programu przyczyniła się do narodzin 15 dzieci.

Kiedy marzenia o rodzicielstwie spotykają się z przeszkodami natury medycznej, nie każda para jest w stanie samodzielnie sprostać wyzwaniom, jakie rysują się na ich drodze. Właśnie dlatego miasto Koszalin staje u boku swoich mieszkańców, oferując program "Dofinansowanie do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Miasta Koszalina w latach 2024-2026". Program ten otwiera przed parami drzwi do nowoczesnych metod leczenia niepłodności, dając nadzieję na spełnienie rodzicielskich marzeń.

Adresowany jest do tych, którzy mierzą się z diagnozą niepłodności i dla których dotychczasowe metody leczenia nie przyniosły oczekiwanych skutków. Oferowane wsparcie finansowe – do 10 000 zł dla każdej zakwalifikowanej pary – ma umożliwić przeprowadzenie do dwóch prób in vitro. Limit roczny wsparcia określony został na 20 par, co podkreśla ekskluzywny charakter i znaczenie programu.

O zaufanie i realizację powierzonych zadań w ramach programu ubiegały się różne centra. Ostatecznie wybrane zostały cztery placówki: Vitrolive w Szczecinie, GAMETA w Gdyni, GYNCENTRUM z oddziałem w Poznaniu oraz INVICTA w Sopocie. Zostały one starannie dobrane, by zapewnić uczestnikom programu dostęp do najwyższej jakości usług.

Współpraca tych centrów z miastem Koszalin ma na celu nie tylko zapewnienie finansowego wsparcia, ale również fachowej opieki i wsparcia medycznego. Nad sprawami organizacyjnymi i prawidłowym przebiegiem programu czuwa bezpośrednio Gmina Miasto Koszalin.

Poprzednia odsłona programu, funkcjonująca w latach 2021-2023, poskutkowała powitaniem na świecie 15 nowych mieszkańców Koszalina. To nie tylko zwycięstwo dla poszczególnych rodzin, ale także symboliczny sukces dla całej społeczności, świadczący o solidarności, wsparciu i nadziei, jaką niesie ze sobą współdziałanie na rzecz przyszłych pokoleń.


Na podst. Urząd Miejski w Koszalinie