Koszalińscy policjanci edukowali przedszkolaków, jak wezwać pomoc, jak rozmawiać z policjantem i co zrobić, gdy inna osoba nagle straci przytomność. Do nauki połączonej z zabawą dołączył nowy pomocnik koszalińskiej policji Miś GUSTAW. Aby od najmłodszych lat zdobyć odpowiednią wiedzę i umiejętności działania „Bystry przedszkolak” będą cyklicznie kontynuowane w trosce o najmłodszych.
Policjanci z Wydziały Prewencji koszalińskiej komendy, odwiedzili najmłodszych w Przedszkolu nr 22. Spotkanie miało na celu nie tylko pogadanki, ale też ćwiczenia z wykorzystaniem Misia Gustawa, nowego pomocnika koszalińskiej komendy. Podczas zajęć dzieci uczyły się udzielania pierwszej pomocy. Takich umiejętności powinno nabywać się od najmłodszych lat. Dziecko ma zbyt mało siły, aby pomóc osobie dorosłej, ale w razie potrzeby wykorzysta swoją wiedzę i przekaże osobie dorosłej jak należy postępować przy udzielaniu pomocy.
Kolejnym poruszonym tematem podczas spotkania był numer alarmowy. Dzieci utrwaliły sobie jaki numer należy wybrać w przypadku, kiedy inna osoba potrzebuje pomocy lub same znajdują się w niebezpieczeństwie. Dla maluchów była to bardzo ważna lekcja pomagająca poprzez zabawę i doświadczenia zdobywać nowe ważne informacje i umiejętności.
Podczas spotkania maluchy nauczyły się jak wezwać pomoc, co mówić i jak odpowiadać na pytania dyspozytora.
Co?- Co się stało (np. pożar domu, kto poszkodowany)
Gdzie?- (ulica, nr domu, podać charakterystyczny punkt np przy przedszkolu)
Kto? - Kto zgłasza wezwanie pomocy -podać imię nazwisko adres zamieszkania.
Ważnym aspektem jest również budowanie wśród najmłodszych wizerunku policjanta jako osoby, do której zawsze można zwrócić się z prośbą o pomoc. W przypadku dzieci jest to szczególnie ważne, gdyż najmłodsi narażeni są na wiele niebezpieczeństw związanych nie tylko z nagłym pogorszeniem się stanu zdrowia.