Małgorzata Ciepła na scenie KBP

1 grudnia w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z podróżniczką Małgorzatą Ciepłą. Wydarzenie współorganizowane było w ramach inicjatywy Trawers – spotkania poza szlakiem, która już kilkakrotnie gościła w naszej instytucji. Małgorzata Ciepła opowiadała o swojej ekscytującej wyprawie do Patagonii i Ziemi Ognistej, podczas której wraz z grupą znajomych odbyła wędrówki, po dzikich terenach Ameryki Południowej. Wyprawa owocowała w trekking podczas którego piechurzy mogli podziwiać m.in. cielenie się lodowca.

Jak pisze podróżniczka: „Jest takie miejsce na świecie, gdzie zawsze wieje. I nie chodzi o Śnieżkę. Patagonia, niezwykła kraina, wciśnięta między dwa oceany, to miejsce które przyciąga podróżników i wspinaczy z całego świata. Pionowe ściany Cerra Torre i Torres del Paine, wijące się jęzory lądolodu Patagońskiego, niezwykła przyroda i przepiękne turkusowe kolory wody – to dopiero początek atrakcji tego regionu. Podczas tej prelekcji poznacie najciekawsze trasy trekkingowe w Patagonii, zobaczycie zjawisko cielenia się lodowca, poznacie sympatyczne pingwiny oraz dowiecie się, czemu Ziemia Ognista, jedno z najzimniejszych miejsc na świecie, zawdzięcza swoją niezwykłą nazwę”.

Małgorzata Ciepła-Forczek spędziła kilkanaście lat podróżując po świecie, zarówno prywatnie, jak i zawodowo. Obecnie prowadzi też szkolenia górskie i organizuje ekstremalne wyprawy w szkole górskiej Mountain Maniac. Na cel swojej pierwszej dalekiej podróży wybrała Nową Zelandię, “bo dalej już się nie dało”! Przez kolejne lata odkryła wiele “końców świata”, takich jak Ziemia Ognista, Alaska i Kamczatka. W niektóre miejsca wracała wielokrotnie, aby pokazać innym, jak piękny jest świat.

Dziękujemy Państwu za obecność i zapraszamy na kolejne wydarzenia do KBP.