Dzielnicowi z I koszalińskiego komisariatu spotkali się z uczniami uczęszczającymi do Zespołu Szkół nr 7 w Koszalinie. Mundurowi przeprowadzili zajęcia profilaktyczne między innymi z zakresu cyberprzemocy, hejtu oraz mowy nienawiści.
W trakcie spotkania z uczniami klas pierwszych I Zespołu Szkół nr 7 w Koszalinie, dzielnicowi poruszyli między innymi problematykę cyberprzemocy jako przykład współczesnego internetowego zagrożenia dla młodych ludzi. Funkcjonariusze na podstawie autentycznych zdarzeń wskazywali, że obok całej gamy pozytywnych zastosowań Internetu wiążą się z nim pewne niebezpieczeństwa. Podczas zajęć policjanci wyjaśnili uczniom, jakie zachowania w Internecie są niebezpieczne. Szczególną uwagę zwrócili na kontakty i spotkania z osobami nieznajomymi, poznanymi w sieci oraz na niebezpieczeństwa z tym związane. Omówili temat publikacji i niewłaściwego wykorzystywania filmów, zdjęć oraz zjawisko groomingu (uwodzenia przez Internet).
Dzielnicowi wymienili również możliwe źródła wsparcia w sytuacji cyberprzemocy. Słuchaczom uświadomiono, ze niezgodna z prawem działalność w sieci nie jest anonimowa i może skutkować odpowiedzialnością karną.
Na koniec funkcjonariusze uzmysłowili uczniom, że za pomocą portali internetowych czy społecznościowych mogą dopuszczać się takich czynów np. umieszczając wizerunek innej osoby bez jej zgody, czy pisząc na jej temat nieprawdziwe informację.
Część spotkania z młodzieżą, policjanci poświęcili przekazując uczniom informacje na temat różnorodności rasowej, kulturowej, ideologicznej i religijnej, praw człowieka, jego poszanowania i godności. Wspólnie przez uczniów i mundurowych poruszone zostały tematy dotyczące szacunku i tolerancji, wzajemnych relacji, tolerancji wobec różności i inności, a także skutków uprzedzeń i stereotypów.