Drogie, Drodzy!

Przechodzimy na nowy system biblioteczny ALMA, który jest obecnie najlepszym rozwiązaniem na rynku systemów bibliotecznych na świecie. Dzięki tej zmianie KBP dołączy do grona takich bibliotek jak książnice Uniwersytetu Harvarda i Oksfordzkiego, a także sieci Bibliotek Narodowych Danii i Szwajcarii.

Wprowadzanie zmian zaczniemy od krótkiej przerwy technicznej. Biblioteka zostanie zamknięta w dniach 17, 18 (sobota), 20, 21 listopada. Praca w nowym systemie rozpocznie się od 22 listopada 2023 r.

 

JAK ROZPOCZĄĆ KORZYSTANIE Z NOWEGO SYSTEMU ALMA?

1. Jeśli podałeś/aś nam swojego maila:

  • Po rozpoczęciu pracy w nowym systemie dostaniesz wiadomość (poprzez newsletter) z linkiem prowadzącym do zmiany hasła. Jest to konieczne do aktywacji konta.
  • Możesz również aktywować konto użytkownika samodzielnie przez Primo (wyszukiwarka obsługująca system Alma).

Jak to zrobić?

Kliknij „Zaloguj”, następnie „Resetuj hasło” i wpisz adres email lub numer karty bibliotecznej (kod kreskowy). Na adres email podany na koncie czytelnika przyjdzie link resetujący hasło.

  • Jeśli podany adres mailowy przypisany jest do więcej niż jednego konta bibliotecznego, reset hasła można będzie uzyskać tylko poprzez podanie numeru karty bibliotecznej (kod kreskowy). Na adres email podany na koncie czytelnika przyjdzie link resetujący hasło.

2. Jeśli nie macie uzupełnionego adresu mailowego:

  • W celu ustalenia nowego hasła prosimy o kontakt osobisty - bibliotekarka/arz pomoże Ci przejść na nowy system biblioteczny.

3. Jeśli nie korzystasz z katalogu online, nic się dla Ciebie nie zmienia podczas korzystania z naszych zbiorów.

 

UWAGA! Zawartość e-półki niestety nie zostanie przeniesiona do nowego systemu. Należy zapisać lub wydrukować jej zawartość.

Karta biblioteczna będzie działała bez zmian, aktywna we wszystkich filiach.

Wypożyczenia zostaną przeniesione do nowego systemu z zachowaniem terminów zwrotu.

Zamówienia również zostaną przeniesione do nowego systemu.

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025.