„Pilnuj swego, nie ułatwiaj mu niczego” z takim przesłaniem pojawili się na terenie ogródków działkowych w Koszalinie policjanci. Pełniący służbę dzielnicowi z komisariatu I przeprowadzili działania prewencyjne pod nazwą „Bezpieczne ogrody”.

 Wraz ze sprzyjającą pogodą ruszyły prace w rejonie ogródków działkowych. Ich właściciele spędzają tam całe dnie przygotowując się do pełni sezonu. Pochłonięci pracą zapominają o tym, że swoim zachowaniem mogą spowodować to, że staną się osobą pokrzywdzoną na skutek na przykład kradzieży.

Patrolujący wspomniany rejon dzielnicowi przypominali działkowcom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W rozmowach naprowadzali na sposoby i metody działania złodziei, którzy wykorzystują każdą nadarzającą się okazję, aby zabrać rzecz nie należącą do nich. Dlatego policjanci przestrzegali przed zastawianiem bez dozoru osobistych przedmiotów, torebek czy telefonów. Nakłaniali też do skrupulatnego zabezpieczania altanek i sprzętu ogrodowego.

Policjanci przekonywali, że wspólne działania funkcjonariuszy i działkowców przyczynią się do ograniczenia przestępczości oraz aktów wandalizmu na terenie ogrodów. Mundurowi wskazywali też na korzyści, które wypływają z „sąsiedzkiej czujności” i współodpowiedzialności.

W trakcie działań patrole skupiły się także na sprawdzeniu stanu zabezpieczenia technicznego obiektów i altanek. Mundurowi sprawdzali również działki pod kątem miejsc, w których grupują się osoby spożywające alkohol oraz bezdomni.