Policjanci z Wydziału Prewencji koszalińskiej komendy odwiedzają wybrane sklepy, w których sprzedawany jest alkohol, w ramach kampanii „Pozory mylą – dowód nie”. Mundurowi przypominają o obowiązku ustalenia wieku młodej osoby, która zamierza go nabyć.

„Pozory mylą - dowód nie” to kampania, której celem jest zapobieganie sprzedaży alkoholu osobom poniżej 18 roku życia. Dlatego koszalińscy policjanci przez cały rok zwracają uwagę na niepełnoletnią młodzież, która próbuje sięgać po papierosy czy alkohol.

Oprócz spotkań profilaktycznych z dziećmi, mundurowi docierają również do dorosłych, by uświadomić im skalę problemu i wskazać możliwości działania. Policjanci przypominają sprzedawcom naczelną zasadę, że alkohol      i papierosy są tylko dla pełnoletnich!

Mundurowi w swoich działaniach opierają się również na edukacji sprzedawców w zakresie dokładnego sprawdzania dokumentów tożsamości młodych osób. Często bowiem zdarza się, że dowód osobisty posiada osoba niepełnoletnia, a sprzedający nie sprawdza dokładnej daty urodzenia kupującego.