W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Walki z Faszyzmem i Antysemityzmem policjanci z Wydziału Prewencji Komedy Miejskiej Policji w Koszalinie spotkali się z uczniami klasy 2a z I Liceum Ogólnokształcące im. St. Dubois w Koszalinie. Młodzież dowiedziała się skąd bierze się hejt, dyskryminacja oraz jak nie poddać się stereotypom.
Spotkanie podzielone było na dwa panele. W pierwszej jego części uczniowie przedstawili prezentację multimedialna, w której zawarli informacje dotyczące wydarzeń historycznych pod nazwą „nocy kryształowej”. Następnie policjantka z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie omówiła podstawowe pojęcia takie jak: przestępstwo z nienawiści, mowa nienawiści czy hejt. Uczniowie mieli okazję usłyszeć konkretne przykłady tego rodzaju przestępstw. Podczas zajęć prowadzący zwrócili uwagę na szczególną rolę Internetu w szerzeniu mowy nienawiści.
Policjatka podkreślała, że za sprawą przekonań, postaw zbudowanych na podstawie stereotypów, ludzie zaczynają demonstrować negatywne zachowania, które w efekcie prowadzą do popełniania przestępstw z nienawiści.
Organizacja takich spotkań zwiększa świadomość młodzieży w zakresie przeciwdziałania propagowaniu faszyzmu i innych ustrojów totalitarnych oraz przestępstwom nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość.