Prowadząca spotkanie - Estera Artych

4 października w sali kinowej KBP odbyło się podsumowanie XX Ogólnopolskich Integracyjnych Warsztatów Artystycznych, których organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną PSONI Koło w Koszalinie. Warsztaty, odbywające się w miejscowości Łazy, są okazją dla osób z różnymi niepełnosprawnościami do rozwijania swoich twórczych możliwości.

Wydarzenie, poprowadzone przez Esterę Artych uświetniły występy artystyczne Wioletty Śliwińskiej z Filharmonii Koszalińskiej, solistek Studia Piosenki Polskiej Pałacu Młodzieży w Koszalinie - Julii Ciesielskiej oraz Anieli Kowalskiej, Hani Łabędzkiej oraz uczestników WTZ 2 - Kamila Dowgiało, Oli Romańskiej oraz Michała Śmieżewskiego.

Nie zabrakło podziękowań dla szeregu osób, które co roku przyczyniają się do sukcesu warsztatów, a także rozstrzygnięcia konkursu fotograficznego. Spośród 30 zdjęć, nadesłanych przez uczestników warsztatów jury wyróżniło prace Iwony Pracz (ŚDS Łubiec, 3 miejsce), Michała Hajkowskiego (WTZ Katowice, 2 miejsce) oraz Wojtka Bobrowskiego (WTZ Białystok, 1 miejsce).

Spotkanie było okazją do zaprezentowania wybranych listów od uczestników warsztatów oraz filmu podsumowującego wydarzenie, przygotowanego przez Marka Jackowskiego.

W tym roku warsztaty, odgrywające niezwykle ważną rolę w rehabilitacji społecznej i wszechstronnym rozwoju uczestników, będące jednym z największych cykliczni odbywających się w Polsce, gościły reprezentantów aż 30 placówek z całego kraju.

 

Wszystkim bardzo dziękujemy za przybycie i zainteresowanie wydarzeniem. Serdecznie zapraszamy na kolejne!