Policjanci z koszalińskiej drogówki, prewencji wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej odwiedzili turystów wypoczywających na terenie gminy Mielno. Mundurowi rozmawiali między innymi o tym, jak dbać o bezpieczeństwo na drodze, w czasie podróży, ale również nad wodą.

Działania dotyczące promowania bezpiecznych zachowań na stałe wpisały się już w kalendarz zadań koszalińskiej jednostki. Każdego roku mundurowi spotykają się nie tylko z turystami korzystają z kąpielisk miejskich, ale również z odpoczywającymi w miejscowościach nadmorskich.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie wspólnie z innymi służbami spotkali się z turystami wypoczywającymi na terenie gminy Mielno, w ramach kampanii „Trzeźwo patrzę w przyszłość”.

Podczas prowadzonych rozmó1)w mundurowi  przypominali o ważnych zasadach bezpiecznego korzystania z akwenów. Przestrzegali, że woda to żywioł dlatego należy korzystać z niej mądrze i odpowiedzialnie. Tłumaczyli najmłodszym, żeby wybierać tylko strzeżone kąpieliska, tam gdzie jest ratownik.

Policjanci przestrzegali wypoczywających przed nieodpowiedzialnym zachowaniem w czasie wolnym. Tłumaczyli między innymi to, jak ważne jest domykanie hotelowych okien i drzwi. Posiłkując się konkretnymi przykładami zdarzeń zanotowanych w Mielnie zwracali uwagę turystów na to, że również muszą zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych.

Policjanci zwracali uwagę, jak należy bezpiecznie poruszać się po drodze i podkreślali, jak bardzo ważne jest używanie elementów odblaskowych.

Dzieci mogły skorzystać z przygotowanych dla nich atrakcji, a każde z nich otrzymało drobny upominek.