W ramach wakacyjnego cyklu spotkań z dziećmi policjanci z Wydziału Prewencji koszalińskiej komendy odwiedzili najmłodszych, którzy spędzają swój wolny czas w koszalińskich klubach osiedlowych. Rozmawiali z nimi o sposobach bezpiecznego spędzania wolnego czasu.

 

Spotkania z cyklu „Bezpieczne wakacje” odbywają się co roku podczas  dwumiesięcznego odpoczynku dzieci i młodzieży. Prowadzone przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie mają za zadanie przypominać najmłodszym o podstawowych zasadach spędzania wolnego czasu. Często bowiem dzieci na wakacjach korzystają z beztroski kosztem własnego bezpieczeństwa. Policjanci starają się w przystępny sposób edukować poprzez zabawę, by dzieci nie zapomniały o rozwadze i ostrożności w czasie wakacji.

Mundurowi z Wydziału Prewencji KMP Koszalin odwiedzili dzieci spędzające wolny czas w koszalińskich klubach osiedlowych. 

Policjanci rozmawiali z półkolonistami o tym, jak zachowywać się odpowiedzialnie i jak unikać niebezpiecznych sytuacji będąc w domu czy na letnich wyjazdach. Przypominali o ostrożności wobec obcych oraz rozważnym korzystaniu z kąpieli w morzu czy jeziorze. Policjanci poruszyli również problem wakacyjnych ucieczek uświadamiając młodzieży, że kłopoty nastolatków należy rozwiązywać poprzez rozmowę z rodzicami i opiekunami, a nie przez oddalenie się z domu.