Policjanci z koszalińskiej drogówki przeprowadzili działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym w miejscowościach nadmorskich. Podobne akcje będą organizowane systematycznie, by zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców i turystów na drogach oraz podczas wakacyjnego wypoczynku.

ziałania mundurowych ukierunkowane były na zapewnienie ładu, porządku i bezpieczeństwa w rejonie pasa nadmorskiego. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Koszalinie  kontrolowali kierowców pod kątem ich trzeźwości, sprawdzali obowiązkowe wyposażenie pojazdów, które wykorzystywane są przez lokalne firmy. Swoim zainteresowaniem objęli szczególnie sprawców popełniających wykroczenia porządkowe najbardziej uciążliwe dla wypoczywających i mieszkańców gminy Mielno. 

Funkcjonariusze przy każdej możliwej okazji uświadamiają mieszkańców o tym, że każdy uczestnik ruchu drogowego musi być odpowiedzialny na drodze. Stosowanie się do przepisów m.in. do zasady ograniczonego zaufania, jak również kierowanie się rozsądkiem może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie. Policjanci przypominają, że chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii.

Zmieniające się warunki atmosferyczne mają duży wpływ na sytuacje na drogach. Przy szybko zapadającym zmroku, licznych opadach i słabo oświetlonym w niektórych miejscach poboczu, zauważenie niechronionych uczestników ruchu przez kierowcę samochodu jest utrudnione.