Makieta

8 lipca 2022 roku w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbył się wernisaż wystawy "EKSLIBRIS - ARCHITEKTURA ZNAKIEM".

Licznie zgromadzonych gości przywitali prezes SARP Koszalin, Marek Perepeczo, Dyrektor KBP Dariusz Pawlikowski oraz Rektor Politechniki Koszalińskiej, prof. dr hab. Danuta Zawadzka, którzy zaprosili do zapoznania się z wystawą prac, przygotowaną przez Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Koszalin, a także wysłuchania wykładu gościa specjalnego, arch. Oskara Grąbczewskiego, autora projektu Centrum Wiedzy COGNITARIUM.

Na wystawę składają się plansze, prezentujące siedem budynków bibliotek, które dzięki swojej nietuzinkowej formie oraz intrygującej architekturze stanowią swoiste symbole otaczającej przestrzeni miejskiej. Ich uzupełnieniem są makiety wybranych bibliotek, a całość dopełniają materiały multimedialne, obrazujące miedzy innymi proces projektowania.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie i zainteresowanie, a tych z Państwa, którzy nie mieli okazji uczestniczyć w wydarzeniu zapraszamy do odwiedzenia wystawy, która znajduje się w Galerii Region i jest dostępna dla zwiedzających do 31.08, w godzinach pracy biblioteki.