Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie nałożyli 2 tysiące złotych mandatu na kierowcę bmw, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 64 km/h. Nowe przepisy dotyczące kierowców, które weszły w życie z dniem 1 stycznia 2022 roku znacznie zwiększyły kwoty mandatów za popełnione wykroczenia drogowe.

W sobotę na ul. Gnieźnieńskiej w Koszalinie, tuż przed rondem Solidarności policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki bmw w związku z przekroczeniem przez niego prędkości. Urządzenie pomiarowe wykazało prędkość 114 kilometrów na godzinę przy dopuszczalnej prędkości 50 kilometrów na godzinę.

26 letni kierujący został ukarany zgodnie z nowymi obowiązującymi przepisami mandatem karnym w wysokości 2000 zł oraz 10 punktami karnymi, na 3 miesiące stracił także prawo jazdy.

Takie stawki mandatów to efekt nowych przepisów drogowych, które weszły w życie w Nowym Roku. Mają one na celu zwiększenie bezpieczeństwa na naszych drogach i utemperowanie kierowców, którzy przez niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego powodują niebezpieczne sytuacje na drodze, które mogą prowadzić nawet do tych najtragiczniejszych zdarzeń.

Poziom bezpieczeństwa na drogach, oprócz wielu działań podejmowanych przez policjantów, zależy w dużej mierze od nas samych. To my - uczestnicy ruchu mamy realny wpływ na to, czy na drogach będzie bezpiecznie.