Policjanci Ruchu Drogowego stale przeprowadzają kontrole obostrzeń sanitarnych w środkach transportu publicznego. Mundurowi sprawdzają czy osoby korzystające przestrzegają obowiązków zasłaniania ust i nosa. Nie lekceważmy nadal obowiązujących obostrzeń. Zakładajmy maski wszędzie tam, gdzie jesteśmy narażeni na zbyt bliski kontakt z innymi osobami. Tylko od naszej odpowiedzialności zależy zdrowie i życie nasze i naszych rodzin.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami, przeprowadzają kontrole transportu publicznego. Mundurowi sprawdzają, czy podróżujący przestrzegają obowiązku zasłaniania ust i nosa.

Takie kontrole trwają i będą prowadzone nadal. Funkcjonariusze będą sprawdzać autobusy i busy pod kątem przestrzegania przepisów dotyczących COVID-19. Policjanci cały czas podkreślają, że obowiązujące ograniczenia oraz nakazy mają na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich. Przypominali, że nadal panuje pandemia i wysokie ryzyko zarażenia się koronawirusem.

Policjanci przypominają, że usta i nos trzeba obowiązkowo zasłaniać maseczką m.in.:

- na terenie nieruchomości wspólnych (np. na klatce schodowej),
- w autobusie, tramwaju i pociągu,
- w sklepie, galerii handlowej, banku, na targu i na poczcie,
- w zakładzie pracy, jeśli w pomieszczeniu przebywa więcej niż 1 osoba  (chyba że pracodawca postanowi inaczej),
- w zakładzie pracy podczas bezpośredniej obsługi klienta/interesanta,
- w kinie i teatrze,
- u lekarza, w przychodni, w szpitalu, salonie masażu i tatuażu,
- w kościele i szkole, na uczelni
- w urzędzie i innych budynkach użyteczności publicznej (w sądzie, w instytucji kultury, banki, na poczcie itp.).