Endermologia – ekspert w ujędrnianiu skóry

Chcesz osiągnąć szczupłą i zgrabną sylwetkę w bezpieczny i naturalny sposób? Oprócz zdrowego odżywiania i regularnej aktywności fizycznej powinnaś zafundować sobie serię ujędrniających zabiegów enedermologii. Wyjaśniamy, na czym polega ten nieinwazyjny zabieg i jakie są jego zalety.

Co to jest endermologia?

Endermologia to mało inwazyjny zabieg, którego działanie polega na intensywnej stymulacji tkanek przy pomocy specjalnego urządzenia, wyposażonego w głowicę zaopatrzoną w specjalne rolki i wytwarzającą podciśnienie. Zabieg ten nazywany jest też masażem podciśnieniowym. Podczas tej procedury, skóra przybiera kształt fali, co umożliwia dokładne jej rolowanie – na zewnątrz i od wewnątrz, za pomocą elektronicznie sterowanych rolek. Endermologia pobudza pracę tkanek. Zabieg ten ma działanie wyszczuplające, antycellulitowe i ujędrniające.

Na czym polega zabieg endermologii?

Endermologia jest zupełnie bezbolesna, odbywa się bez znieczulenia i bez chłodzenia ciała. Nie wymaga specjalnych przygotowań ze strony pacjenta. Wykonywana jest przez doświadczonego kosmetologa. Pierwszym krokiem jest założenie na ciało specjalnego kostiumu, nazywanego endermowear, który ułatwia prowadzenie rolek po powierzchni ciała. Cała procedura trwa około 30 minut. Kosmetolog przesuwa głowicę masującą, co pod wpływem podciśnienia, powoduje powstanie fałdy skórnej. Pełna mobilizacja tkanki odbywa się dzięki temu, że rolki poruszają się nie tylko ruchem obrotowym wokół własnej osi, ale także względem siebie. W ten sposób skóra jest mocno ugniatana w różnych kierunkach.

Masaż podciśnieniowy oddziałuje na skórę i tkankę podskórną. Dostarczane do powierzchni skóry mikroimpulsy pobudzają fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, tym samym przyczyniając się do widocznego ujędrnienia i odmłodzenia skóry. Konsekwencją oddziaływania endermologii na komórki tłuszczowe, znajdujące się w tkance podskórnej, jest aktywacja naturalnego procesu lipolizy, co z kolei przyczynia się do przemiany tłuszczu w energię, która uwalniana jest podczas procesów metabolicznych. Efekty endermologii nie są widoczne natychmiast, ale pojawiają się stopniowo, wraz z postępującymi w skórze procesami regeneracyjnymi.

Zalety endermologii LPG Alliance

Jak podkreślają eksperci z warszawskiej Kliniki Miracki, zabieg endermologii LPG Alliance przynosi bardzo naturalne efekty. Masaż podciśnieniowy nie tylko ujędrnia skórę i modeluje ciało, ale też wspomaga usuwanie toksyn i tkanki tłuszczowej z organizmu.

Skóra po kilku zabiegach staje się jędrniejsza, sylwetka wyszczuplona, a cellulit mniej widoczny. Co więcej, endermologia pomaga też w walce z bliznami, obrzękami, a nawet bólem i napięciem mięśni. Pobudza krążenie krwi i limfy w organizmie. Wiele osób ocenia ją jako zabieg przyjemny i relaksujący. Ma więc nie tylko wymiar estetyczny, ale może też korzystnie wpłynąć na zdrowie i samopoczucie.

Już 5-6 zabiegów wystarczy, aby uzyskać wyraźny efekt wyszczuplenia i ujędrnienia. Jednak specjaliści zalecają powtórzenie endermologii nawet 10 i więcej razy. Wskazane są też terapie przypominające. Dzięki temu można utrzymać sylwetkę w doskonałej kondycji przez długi czas.

Endermologia jest stosowana nie tylko solo, ale też w zestawieniu z innymi zabiegami medycyny estetycznej, np. Onda Deka, Accent Prime czy Vela Shape III. Takie terapie łączone przynoszą spektakularne efekty w redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu.

Rezultaty zabiegu utrzymują się dłużej, jeśli idą w parze z przestrzeganiem zasad zdrowego stylu życia. Bardzo ważna jest umiarkowana aktywność fizyczna, prawidłowe odżywianie, a także nawadnianie organizmu (wypijanie około 2,5 litra wody dziennie).

W razie innych pytań, dotyczących endermologii, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.